close
Byty a domy

Investice do nemovitosti je třeba pořádně promyslet!

68-3496-nemovitostni-fondy-ilustracni-fotoPřemýšlíte, že byste investovali volné finanční prostředky do nemovitosti a nevíte přesně, jak postupovat? Nejdříve vám chceme pogratulovat – udělali jste správné rozhodnutí. Svoje peníze můžete investicí do nemovitosti zhodnotit až s 5% ročním výnosem. Ovšem nepůjde to bez pečlivé přípravy.
Zásadní je vědět, jaký byt na investici vybrat, jak ho výhodně koupit a potom také jak ho dobře spravovat. Na rozdíl od spořících účtů nebo cených papírů, investice do nemovitosti není bez práce. Pokud toužíte po investici bez zbytečných opletaček, můžete se svěřit do rukou profesionálů. Investiční byty jako komplexní službu nabízejí například v Home Institutu – české společnosti zaměřené výhradně na pomoc kupujícím.

Odborný postup a zkušenost zajistí úspěch

Neat Home On a Rainy DayNa trhu s nemovitostmi vás může potkat spousta nepříjemností a překvapení nejrůznějšího rázu. Neznalost pravidel hry z vás dělá snadný cíl pro různé podvodníky a neznalost situace vám znemožňuje vydělat na investici dobré peníze. Na koho se ale obrátit? Správně tušíte, že od realitních makléřů, kteří mají provizi z kupní ceny, se nedočkáte vždycky té nejlepší rady.
My jsme se ptali na to samé a objevili jsme poměrně unikátní českou firmu – Home Institute není realitka a svoji odměnu počítají úplně jinak než makléři. Za pomoc s koupí nemovitosti si vezmou jen polovinu z vyjednané slevy. A za správu investičního bytu 10 % z nájmu, což stále umožňuje dosáhnout na 5% výnos.
Úspěch vaší investice bude pojištěn odbornými znalostmi technických inspektorů, právníků a architektů, kteří prověří kupovanou nemovitost. Vedle toho získáte na svou stranu také letité zkušenosti Vladimíra Zuzáka, který před založením Home Institutu pracoval jako obchodní ředitel a ředitel pro finanční služby u jednoho z největších českých developerů.

Investujte do 2+kk, dobře se pronajímá

Jaký výnos se vám podaří z investice vytěžit, to záleží na dvou částkách: výši kupní ceny a výši nájmu. Kupní cena je smluvní – statistiky z Home Institutu ukazují, že zkušený vyjednavač ji dokáže snížit o několik set tisíc korun. Kdo kupuje byt poprvé nebo podruhé, zvládne to málokdy.
Abyste dosáhli co nejlepšího poměru, vyberte si byt 2+kk nebo 2+1 v lokalitě, kde byty nestojí majlant a přitom můžete vybírat slušný nájem. Ideálně v Praze nebo Brně. K investicím do levných bytů v severních Čechách se nenechejte zlákat – hrozba neplatičů je příliš veliká.
A kde sehnat solventního nájemníka? Vůbec nejlepší je pronajmout byt expatovi – cizinci, který přijíždí do Česka jen někdy a chová se v bytě jako v hotelu. Poměrně bezpečný je i pronájem mladému páru, rodiny a studenti už mohou byt poměrně dost zničit.

Investicí do bytu se nebojte, jen pečlivě zvažte, co zvládnete sami, na co máte čas, a co přenecháte profesionálům. A své poradce si vybírejte na realitním trhu pečlivě, na málokoho je takový spoleh jako na Home Institute. Až budete vybírat, dívejte se především na výši provize a co za ni získáte.

Bydlení21.cz

The author Bydlení21.cz

Leave a Response