close
Velikonoce přichystají mnoho krásy a obdivu /
Velikonoce přichystají mnoho krásy a obdivu /

Velikonoce jsou již takřka za dveřmi, a i když to momentálně venku ještě tak nevypadá, jsou tu svátky jara. Meteorologové slibují, že se počasí vyčasí, tak uvidíme, každopádně to chce nějakým způsobem vyzdobit naše interiérové, avšak i exteriérové prostory bydlení. Chce to něco jarního, stylového, ale klidně i jednoduchého, zkrátka něco takového, co se bude líbit.

Možností máme dnes opravdu nepřeberně. Záleží v podstatě jen na kreativitě a myšlence každého z vás! Pojďme si dát několik tipů, jak může taková velikonoční výzdoba vypadat. Velikonoce jsou obvykle spojovány se zelení, té je již i v tuto dobu, díky tomu, že Velikonoce jsou letos vzhledem k pozdnímu prvnímu jarnímu úplňku opravdu pozdě, vskutku dostatek. Je tomu však tak i u vás doma? Máte již zasazené obilí, které pomalu začalo klíčit? Do ošatky, květináče nebo truhlíku s obilím můžete opatrně posadit nabarvená vajíčka, ale i čokoládové dobroty v podobě třeba zajíčků.

Určitě by v předsíni nebo vstupní hale, případně v obývacím pokoji, ale klidně i v jídelně, neměla chybět větev s ozdobou. Inspirovat se můžete například v Prostějově, zdejší náměstí totiž zdobí téměř po celém obvodu pravidelně rozmístěné pařízky, na kterých je vždy větev s velikonočními ozdobami. (O tomto se více dozvíte na našich facebookových stránkách)

Velikonoční věnečky, letos frčí všechny barvy

Zpříjemněte si to i u vás doma /
Zpříjemněte si to i u vás doma /

Tradiční velikonoční ozdobou jsou i nejrůznější velikonoční věnce a věnečky. Zajímavé je, že letos jsou oblíbené snad všechna barevná provedení. Takže nejen zelená, žlutá, ale bez problémů nebude nikterak kýčovitě působit ani růžová.

A co pletené drobnosti? Kocar, ošatky či třeba jen proutí, položené na zemi či komodách působí velmi příjemným dojmem, je to jednoduchá dekorace, stačí zajít do přírody. Dost bylo slov, pojďme se inspirovat obrázky, některé najdete zde, mnohem více jich potom na vás čeká na našich facebookových stránkách. Tak hlavně, ať Velikonoce prožijete v poklidu a odpočinete si!

Tags : Velikonoce
Petra Janecká

The author Petra Janecká

Leave a Response