close
no thumb
Zeleň se nám v našich bytech líbí /
Zeleň se nám v našich bytech líbí /

Interiérové prostory našich rodinných domů, bytů, ale i chalup či chat si snaží nejeden z nás přizpůsobit co nejblíže našim přáním, představám a názorům. V oblasti dekorací, ale i jakési radosti a hobby mají co promluvit mimo jiné pokojové rostliny, na první pohled trochu obyčejné zeleně, s kterou však s citem pro věc dokážete učinit téměř zázraky. Ano, bez nadsázky se dá tvrdit, že pokojové rostliny a květiny můžou výrazným způsobem ovlivnit podobu a nádech domácností. Nemusíte být ani zahradníkem, zřejmě i tak totiž budete mít alespoň k nějakým pokojovým květinám důvěrný vztah, třeba zrovna takový, který vás donutí o rostliny pečovat, zalévat a je a s radostí pozorovat, jak se jim daří, a jak začnou třeba brzy kvést!

Rozhoduje prostranství, ale i čas

Myslíte-li to s pokojovými rostlinkami opravdu vážně, je třeba počítat s tím, že vás to bude stát nějaké to úsilí a samozřejmě i čas. Nic se nedá ošidit! O rostliny se musíte náležitě starat, musíte jim dopřát vhodné podmínky, ale i místo. Pokud jste zkušenějšími pěstiteli, můžete si dovolit téměř cokoliv. Patříte-li však k začátečníkům, doporučíme vám, abyste si koupili něco méně náročného. I v rostlinách si může každý přijít na své!

S pokojovými rostlinami se můžete doma cítit vždy příjemně /
S pokojovými rostlinami se můžete doma cítit vždy příjemně /

Jen v rychlosti zmiňme, že mezi méně náročné pokojové rostliny můžeme zařadit například fialky, ibišky či třeba vánoční nebo velikonoční kaktusy. Naopak druhy, jako amarylis, případně nějaké orchideje patří spíše do rukou těch, kteří již mají nějaké ty zkušenosti!

Dekorace, ale i relax a pohoda

Pokojové rostliny, to není pouze jakási radost. Je to totiž kromě záliby samozřejmě i ideální bytová dekorace. Zelené barvy není nikdy dost. Určitě víte, že zelená barva uklidňuje. S radostí tak přízeň zeleně vyhledávají všichni ti, kteří za sebou mají náročný den, případně ti, kteří chtějí jen chvíli posedět s rodinou a zkrátka nic nedělat, vypnout a věnovat se sobě samým. Pokojové rostliny mají stoprocentně v trendech bydlení 21. století své nezastupitelné místo a doporučujeme je doma mít, alespoň pár z nich! Uvidíte sami, že vám udělají spoustu radosti!

Komentáře k článku