close
Koupelny

Jak čistit spáry v koupelně účinně a jednoduše?

Keramické obklady a nejrůznější druhy kachliček jsou neodmyslitelnou součástí každé koupelny. A protože koupelna představuje potencionálně nebezpečné prostředí, působí zde především ve zvýšené míře vlhkost, nemůže nikoho překvapit, že tyto prostory vyžaduji zvláštní péči a údržbu. Špinavé spáry mezi kachličkami jsou častým problémem, víte jak ho efektivně a jednoduše řešit?

shutterstock_219873928Existuje několik způsobů, z nichž ne každý poskytne stejné výsledky. Níže uvedeme několik jednoduchých tipů, které zvládne každý. Nic vám tedy nebude bránit v tom, abyste se u vás v koupelně cítili opravdu příjemně.

Bělící pero, peroxid vodíku nebo soda s octem

Na první pohled nejjednodušší způsob je pořízení speciálních bělících per. Ty se osvědčí hlavně v menších koupelnách, protože mají opravdu velkou spotřebu. Navíc jsou vhodné hlavně při menším znečištění, ideální volbou jsou, pokud se o spáry v koupelně pravidelně staráte a neděláte pouze jednorázový úklid za dlouhý čas.

Pokud je již špína mezi kachličkami kompaktnější, vyplatí se použít jiné metody. Jednoduchým návodem je alespoň hodinové působení peroxidu vodíku – nastříkejte tuto látku na spáry a přibližně po hodině zkuste nečistoty vyčistit kartáčem a následně všechno setřít vlhkým hadříkem – všimnete si stoprocentně zlepšení, možná bude však vhodné celý postup ještě jednou nebo dvakrát zopakovat.

Osvědčená je rovněž směs sody a octu. Přetrpíte-li ne příliš příjemný zápach, budete odměněni čistotou.

Jemnější a pravidelné čištění

Při všech typech čištění je zapotřebí jemnosti a citu. Je dobré si uvědomit, že přílišným tlakem by mohlo dojít k poškození pevnosti spár a nakonec by bylo potřeba mezery mezi kachličkami vyplnit novou hmotou. Vždy platí, že čím častěji budete spáry mezi kachličkami čistit, tím budete mít méně práce a nepříjemností!

Tags : úklid
Bydlení21.cz

The author Bydlení21.cz

Leave a Response