close

Mravenci jsou do našich domácnosti přitahováni potravinami, které jsou snadno dostupné. Dost často necháváme  například koláče nebo bábovku jen tak položené na stole nebo na kuchyňské lince, potraviny ve skříních máme nezabalené, prostě sami dáváme mravencům příležitost přijít k nám hodovat.

Stejně jako u ostatního hmyzu, i proti mravencům je nejúčinnější prevence. Ta spočívá ve skladování potravin zabalených a mimo dosah všetečného hmyzu. Pokud jste ale prevenci podcenili, je čas vyhlásit mravencům válku.

Zkuste je vypudit vlastními silami

Jestliže je chcete pouze odehnat ze svého území, ale nijak netrváte na jejich likvidaci, zkuste některý z přírodních odpuzovačů, které máte doma k dispozici. Účinné jsou například citronová šťáva, skořice, máta peprná, hřebíček, ocet či sůl. 

Citronovou šťávu postříkejte okolí otvorů, kterými se k vám mravenci dostávají. Zmate to jejich smysly. To samé platí pro skořici, mátu, sůl i hřebíček. Protože se mravenci do bytu obvykle dostávají oknem, je dobré mít mátu, šalvěj nebo levanduli v truhlíku na okenním parapetu, jejich vůně mravencům nesvědčí. Pokud nemáte v místnostech koberce, doporučuje se vytřít podlahy octovou vodou. Ocet má pro mravence velmi nepříjemný zápach. 

Mravenci také neprojdou přes lepící pásku nebo přes čáru namalovanou obyčejnou bílou křídou. Vyhledejte místo, kudy do bytu přilézají a narafičte jim tam jednu z těchto pastí.

Chemie odpuzuje i zabíjí

Když přírodní prostředky neúčinkují tak rychle, jak potřebujeme, nabízí se radikálnější řešení. Můžete všechny plochy vydezinfikovat Savem – tento zápach mravence spolehlivě odradí, navíc už rozhodně neucítí žádné jídlo, které by je lákalo. 

Můžete také vytvořit past z kyseliny borité, to už jde ale mravencům o život. Nasypte trochu kyseliny borité do malé nádobky a a tu pak dát na místo, kudy mravenci prochází. Jed mravence přiláká svou vůní. Mravenci nanosí jednotlivé krystalky jedu do hnízda a tak ho celé vyhubí.

Tags : jak na mravencejak se zbavit mravenců
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response