close

Skoro každý má doma nějakou místnost, kde se potýká s nedostatkem světla. Ve městě se v celku často stává, že trochu toho světla by snesl celý byt, protože je stíněný okolní zástavbou. Denní světlo zlepšuje náladu. A to je přesně to, co chceme a zároveň potřebujeme,když se vracíme domů z práce nebo si užíváme víkendové volno.Jak prosvětlit interiér v případě, že nemá dostatek světla?

Zvolte tu správnou barvu

Bílá barva má tu vlastnost, že světlo odráží, nikoli pohlcuje, jako některé jiné barvy. Je tou nejlepší variantou pro pokoje stíněné stromy nebo okolními domy. V případě, že přeci jen máte raději barevné stěny, držte se světlých odstínů chladných barev a tento pokoj zařiďte jako ložnici, kde vám nebude nedostatek denního světla vadit. Z teplých barev se dá použít jen sytá višňová a odstíny žluté, či oranžové.

Kouzelná zrcadla a lesklé povrchy

Nedostatek přirozeného světla vám pomohou vyřešit zrcadla. Zrcadla dokážou vytvořit dokonalou iluzi prostoru. Stačí je vhodně umístit například naproti oknu se zelení. Na dveřích u skříně je zrcadlo ideálním řešením, zvlášť v menších prostorech.

Další vychytávkou jsou lesklé povrchy. Z lesklých variant si vybírejte podlahy i nábytek. To samé platí i v případě, že si zařizujete nebo plánujete novou kuchyň. Při špatném výběru se stane kuchyňská linka zbytečný pohlcovač světla a právě to nechcete. Jestli jste příznivci koberců, určitě se držte světlých barev, jako u výběru barev na stěny.

Bez svítidel se neobejdete

Přirozené světlo je potřeba nahradit umělým, a to čím více, tím lépe. Doporučují se svítilny vzdušné a lehké, pro simulaci denního světla jsou lepší LED žárovky s chladným bílým světlem. Vhodné jsou i lišty s několika světelnými zdroji, které se připevňují na strop a vytvářejí rozptýlené světlo. Nabízí se i  možnost pořídit si bodovky, které svítí konkrétně na jedno místo.

Tags : jak prosvětlit interiérTmavý interiér
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response