close

Důležitou součástí interiérů by měl být také pracovní a studijní prostor. A to jak pro vás, když pracujete formou home office, tak i pro vaše dítě které je aktuálně na stole. Rozhodně není dobrou volbou vzít to první, co uvidíte v obchodech. Je třeba důkladně vybírat. A podle čeho? Na to se společně zaměříme.

Výběr správné židle
Výběr správné židle

Výška stolu

Ta by měla být vybírána s ohledem na výšku postavy, ale i s ohledem na výšku vaší židle. Pokud chcete pořídit studijní stůl pro vašeho potomka, je vhodné zaměřit se na variantu, kde je možné výšku měnit. Jedná se o takzvaný výškově nastavitelný stůl, u kterého je výhoda v tom, že lze jeho výšku snadno regulovat. A to přesně podle potřeby. Díky tomu si ho lze přizpůsobit konkrétním podmínkám, které vyžadují bezproblémovou a také pohodlnou práci na něm samotném.

Stabilita stolu

I ta je velmi důležitou věcí. Nikdo nechce, aby se mu stůl při práci, jakkoliv klepal, nebo aby byl jakkoliv nestabilní. To zvyšuje efektivitu práce, což nikdo nechce. Proto je na místě zohlednit hned několik parametrů, mezi které můžeme zařadit třeba:

  • Kvalitu materiálu
  • Konstrukci a robustnost
  • Nohy

Bez správné židle to nepůjde

Pokud nejde nutně o stůl, u kterého se dlouhodobě stojí, je třeba pořídit také dobrou a kvalitní židli. Jako první je nutné zohlednit její typ. Zajímavostí mohou být třeba zdravotnické stoličky, které jsou určené pro osoby, které se musí neustále pohybovat od stolu k pacientům, nebo třeba ke kolegům na jiném místě v kanceláři. Nemusí vstávat, ale jednoduše na místo přejedou. Většina lidí však kupuje ke svému stolu klasiku v podobě kancelářské židle. Kromě toho že by měla být pohodlná je dobré myslet i na to, že by měla být nastavitelná, měla by nabídnout dobrou oporu zad a pokud bude mít područky a opěrku hlavy, je to jenom plus. Takové řešení umožní i bezproblémové dlouhodobé sezení.

Tags : stůlzdravotnické stoličky
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response