close

balkon_ikea2Většina lidí v České republice žije v panelových domech a bytovkách, a tak se musí smířit s malými bytečky, malými pokoji i malými balkóny. A vlastně můžeme být všichni rádi, že vůbec máme, kde bydlet a že nějaký mámě nějaký ten luxus v podobě balkonu. Co ale s takovým balkonkem dělat? Přinášíme vám pár tipů, jak ze svého balkonku udělat vaše království.

Nevěště hlavu, pokud jste toužili po velké terase, ale u vašeho panelového bytečku je k dispozici jen malý balkonek. I s malým balkonem totiž můžete kouzlit a vykouzlit z něj místo pro relaxaci.

Vhodný nábytek

Základním kamenem pro hezký balkon, na kterém byste mohli trávit váš čas, je nábytek. Pořídit si můžete nábytek nový dřevěný, nebo klidně starší kovový. Záleží jen na vás, v jakém duchu chcete balkon vybavit, zdali dáváte přednost francouzské kavárničce, venkovskému stylu Provence nebo modernímu minimalismu.

Zeleň, květiny a možná i ovoce

Prvek, který oživí a vdechne vašemu balkonu život, jsou květiny. Vhodnými balkonovými květinami jsou muškáty, ale i popínavky či větší ibišky. Vášnivý kuchaři mohou využít balkon prakticky a vysázet si na něm bylinky.

Optické zvětšení díky tomu pravému osvětlení

Pokud byste se na balkonu cítili stísněně, stačí vám zvolit vhodné osvětlení. správně namířené osvětlení světlejších tónů balkón opticky zvětší a svíčky pak dokreslí atmosféru.

Tags : balkonVybavení

Komentáře k článku