close

Umělý kámen je inspirující materiál, jehož kořeny sahají do minulého století do USA, kde byl vyprodukován. Dnes je možné na trhu nalézt omračující nabídku obkladů, které jsou na první i na druhý pohled nerozeznatelné od skutečného kamene z přírody. Co stojí za jeho úspěchem?

Neomezené možnosti

Imitace kamene působí komfortním a stylovým dojmem /
Imitace kamene působí komfortním a stylovým dojmem /

Začneme hned opravdu silným faktorem úspěchu umělého kamene. Na rozdíl od jiných materiálů je možné ho použít v rámci interiérových i exteriérových prostor. Takže ho najdete od fasád, přes ploty, krby, až po obývací pokoje, koupelny a ložnice. Proč si nevytvořit kouzlo přírody kdekoliv nás napadne, no ne?

Vysoká odolnost

Kámen je odjakživa považován za stálý a pevný materiál. Vývojáři imitací se tímto heslem taktéž řídili a výsledkem je nový inovativní materiál na bázi betonu, který je vysoce odolný proti všem povětrnostním vlivům. Však také výrobci poskytují na své obklady z umělého kamene garance až několik desítek let.

Levná záležitost

Mít kámen nemusí znamenat drahý luxus. Luxus to zcela jistě bude vždycky, ale v dnešní době imitací to bude spíše levný luxus. Hezký obklad je dnes možné pořídit již za pár stovek. Takže mít obložený dům kamene už nemusí být záležitost jen milionářů s tučným kontem.

Originalita

Umělý kámen nabídne řadu tváří /
Umělý kámen nabídne řadu tváří /

O každém obkladu můžeme říct, že je svým způsobem originál. Nejenže je možné na trhu nalézt stovky různých vzorů, co se týká barev a struktur, ale navíc je každý dílčí obklad jiný díky tomu, že většinou je výroba realizována ruční prací. Je těžké nalézt 2 stejné kusy obkladového kamene.

Současný trend

Není tajemstvím, že tyto obklady jsou nyní obrovský moderní trend. Zejména kámen – venkovní obklady udávají styl v rámci fasádního obložení. Kámen se dostává do popředí všech pohledových obkladových materiálů.  Samozřejmě se stále bavíme o věrných imitacích.

A jedna výhoda navíc

Kamenné obklady nemalou mírou přispívají ke zdravému životnímu prostředí. Vzhledem k tomu, že se skládají pouze z přírodních materiálů, nezatěžují svou výrobou okolí. To se cení obzvlášť v dnešní době.

Tags : kámen
Bydlení21.cz

The author Bydlení21.cz

Leave a Response