Sušení prádla v letním období je velmi snadná záležitost. Prádlo na sluníčku nejen rychle uschne, navíc se vybělí a zůstává krásně voňavé. S příchodem zimy nastává problém, v domě prádlo schne jen velmi pomalu, navíc ztrácí svou čistou vůni.
Zvýšená vlhkost v bytě navíc hrozí rizikem, že začne vznikat plíseň na stěnách. Suché prádlo v zimě je prostě dost složitý úkol. Možnosti ale samozřejmě jsou.
Klidně sušte venku, ani mráz nevadí
Prádlo sice neschne tak rychle jako v letních měsících, ale i mráz může být výhodou, vymrzlé a dobře provětrané prádlo je jemnější a dobře se žehlí. Navíc mráz zlikviduje bakterie i roztoče. Jestliže tedy vyloženě neprší, můžete prádlo klidně pověsit ven. Pokud máte terasu či balkon krytý, nic vám nebrání sušit prádlo venku celoročně.
Sušáky nedávejte blízko ke zdi
Když už musíte sušit prádlo doma na sušáku, nedávejte ho nikam do rohu místnosti ani příliš ke stěně.Jestli zablokujete cirkulaci vzduchu kolem prádla, špatně schne, může až začít plesnivět. Také je nutné dobře a často větrat, tam, kde to nejde, použijte větrák nebo pohlcovač vlhkosti. Pomůže také to, že sušák dáte blíž k topení, jen pozor, aby nebyl úplně přikrytý, to by se v místnosti ochladilo. Už vůbec nesušte prádlo přímo na radiátorech, snad jen promáčené rukavice.
Sušička vás zbaví starostí
Když žijete v rodinném domku, máte možnost sušit prádlo mimo obytnou zónu, na půdě nebo přímo v sušárně. V bytě v paneláku ale často není místo ani pro ten sušák. Už to je důvod pořídit si kondenzační sušičku prádla. Hned po sušení prádla na slunci je tento způsob nejefektivnější a dokonce ani ne tak nákladný, jak se lidé z neznalosti domnívají. A především to je velmi pohodlné řešení, bez nutnosti hledat prostor pro šňůry nebo pro sušák. Navíc většina prádla usušeného v sušičce se už nemusí žehlit, ale skládá se rovnou do skříně.