close

Správné stolování a společné stravování by nikdy nemělo být podceňováno. Pokud je součástí vašeho domu jídelna, využívejte ji. Jak ji vybavit, aby v ní absolutně nic nechybělo? Podívejte se na naše tipy.

Jídelna
Jídelna

Židle a stůl

Začneme jasným základem. U jídla se v našich krajinách pochopitelně sedí. A to pro celkovou pohodlnost. Když vybíráte vybavení do jídelny, je třeba zaměřit se primárně na stůl a také na jídelní židle. Doporučujeme vybírat obojí naráz, a to hlavně díky tomu, abyste dosáhli celkového materiálového, i barevného sladění. Pozor také na správné velikosti, tedy výšku. Jak u stolu, tak židlí.

Mějte na stole vše po ruce

Není nic neobvyklého, že si mnoho lidí u stolu bude chtít jídlo něčím vylepšit či doplnit. Abyste nemuseli stále pro něco chodit do kuchyně, měly by být na stole servírovací pomůcky. Věci, ve kterých mohou být nejenom různá dochucovadla, ale mohou sloužit k řadě dalších věcí. A co by v žádné jídelně nemělo chybět? Rozhodně to jsou:

  • slánky a pepřenky,
  • nádoby na cukr,
  • nádoby na olej.

Usnadněte si stolování

Při vybavování jídelny nezapomínejte na to, abyste si vše co možná nejvíce usnadnili, pokud začnete nosit na stůl. Proto je dobré mít po ruce několik praktických pomůcek. Co se hodí? Jsou to třeba praktické servírovací tácy, stejně jako různé druhy podnosů. Právě na ty dáte všechna jídla a jiné potraviny, které tako budou na dosah ruky každému strávníkovi.

Myslete i na prostředí

V jídelně byste se měli cítit dobře. Proto k výbavě patří i několik nezbytných estetických drobností. Může to být třeba kvalitní ubrus, doplněný o zajímavé ubrousky. Nic ale nezkazíte ani tím, pokud se zaměříte na stěny jídelny a pověsíte na ně zajímavé obrazy. A s jakým motivem? Jelikož jde o prostor, kde jíte, tak rozhodně s motivem různých potravin, které navodí chuť k jídlu. Ano, i tudy se při vybavování jídelny vydejte.

Tags : Jídelna

The author Jaroslav

Leave a Response