close
Interiérové doplňky

Koberce jsou skvělým designovým prvkem, víte podle čeho vybírat?

people-housework-housekeeping-concept-close-up-woman-with-legs-vacuum-cleaner-cleaning-carpet-home_231208-13612

Koberce patří mezi nadčasové kousky, které jsou v domácnostech oblíbené již pěknou řádkou let. Ačkoliv taková dřevěná podlaha v interiéru vypadá vážně senzačně, nic nenahradí tu hřejivost a útulnost, jakou dodá koberec. Abyste z vašeho obývacího pokoje udělali ráj na zemi, poradíme vám, podle čeho koberec vybírat.

Celoplošný koberec 

Jestliže jste zastánci domácího tepla, koberec po celé ploše místnosti je ideální, zejména v případě, že máte doma malé děti. Abyste z obývacího pokoje vytvořili dokonalý prostor, vsaďte na jednoduchost a střídmost – jednoduché vzory, barvy. Barva koberce by měla také korespondovat se zbytkem nábytku a doplňků.

Abyste umocnili vzhled celého prostoru, nikdy nezapomeňte použít po stranách koberce lišty, které se upevní ke zdi. Jednak jimi koberec zajistíte, ale také mu dodáte ten pravý šmrnc.

Dnešní trh nabízí nespočet možností, kde najdete drahé koberce, ale také ty cenově dostupnější, vyrobené především z umělého vlákna jako je polyamidy, polyester, polyakryl či polypropylen.

Kusový koberec 

Kusové koberce jsou v posledních letech naprostým hitem. Nejenom že splní svůj účel tepla, ale také mohou dodat tu pomyslnou třešničku na dortu vašemu interiéru. V tomto případě vybírejte kusové koberce přírodní, které jsou oblíbené kvůli své kvalitě, ale také kvůli tomu, že na první pohled rozhodně zaujmou.

Běhoun

Lidé si často pletou pojmy kusový koberec a běhoun. Jak už ale sám název napovídá, běhouny jsou koberce spíše obdélníkového tvaru, které jsou využívány zejména v kuchyni před kuchyňskou linkou nebo se s nimi můžete setkat na chodbách.

Také běhouny nabízí nespočet možností a variant, stačí si jen vybrat podle těch správných kritérií. Pamatujte, že i běhouny by měly být jakýmsi výraznějším prvkem v místnosti, proto volte výraznější vzory a barvy.

Zdroj foto: freepik.com

Tags : kobercekoberec

Autor Michaela

Komentáře k článku