close
VS6

Každý profesionální kuchař je nepochybně hrdý na své nože, bez nichž by už snad ani nemohl pracovat. To dává tušit, že na kvalitě nožů při přípravě pokrmů velmi záleží. Věnujte tedy této oblasti pozornost i Vy!

Podle čeho vybrat nože do kuchyně?

Bez kvalitních nožů se v kuchyni neobejdete /
Bez kvalitních nožů se v kuchyni neobejdete /

Nejprve se zřejmě budete zajímat o materiál. V tomto ohledu existuje více druhů nožů a mezi nejpoužívanější jistě patří nerezové a keramické nože, případně nože s nepřilnavým povrchem. Aktuálně máte navíc na výběr z širokého sortimentu variant z hlediska použití, tedy např. „klasické“ kuchyňské nože, speciální nože na sýr či pečivo, tzn. s vroubkovanou čepelí, ale také k vykosťování, filetování apod. Záleží proto také na tom, jak široký arsenál domů potřebujete.

Znatelné rozdíly jsou také v délce, tloušťce a šířce čepele a pochopitelně by Vás měla zajímat i rukojeť, neboť nože musí každému padnout přesně do ruky, má-li s nimi každodenně pracovat. Samozřejmě lze vybírat rovněž podle značky. V zajímavém poměru kvalita/cena jsou kupříkladu nože Banquet, za nimiž stojí výrobce, který je znám v mnoha zemích Evropy i mimo její území. Pokud tedy od nás chcete jeden konkrétní tip, s noži Banquet chybu v žádném případě neuděláte.

Kde si pořídit špičkové nože za dobré ceny?

Pořiďte si i stylovou soupravu talířků /
Pořiďte si i stylovou soupravu talířků /

Hledáte-li obchod s pestrým sortimentem špičkových nožů za příjemné ceny, můžeme Vám doporučit internetový obchod Vetroshop.cz. Naleznete zde navíc spoustu dalšího nepostradatelného vybavení do kuchyně a jídelny levně. Jmenujme alespoň prvotřídní sady talířů, příborů a hrnců, na jejichž kvalitě a často i vzhledu rovněž velmi záleží. Bez jednotlivých sad nádobí se zkrátka a dobře rovněž neobejdete, o čemž samozřejmě žádného milovníka vaření zdlouhavě přesvědčovat nemusíme. Nebo ano?

Tags : design

Komentáře k článku