close
parkety by měly ladit se stylem zbytku interiérových prvků
parkety by měly ladit se stylem zbytku interiérových prvků

V oblasti zařizování a vybavování prostorů bydlení se dnes můžeme v podstatě setkat se dvěma skupinami lidí. Ti první jsou přívrženci nových trendů, doma musí mít vše co nejvíce komfortní a moderní. Nespokojí se s ledasčím. Do další skupiny potom zařadíme větší konzervativce, ne že by se bránili aktuálním stylům, ale přece jen neradi riskují a preferují zaběhnuté interiérové i exteriérové prvky. Přemýšleli jste někdy o parketách? Patří mezi starší řešení nebo je naopak najdeme i v nově pojatých domácnostech?

Parkety tvoří i nadále základní a rozšířené řešení zpracování podlah. Dá se tak určitě tvrdit, že na jejich pohled existuje vzácná shoda. Budou se líbit jak pokrokovějším generacím, tak samozřejmě i zapřisáhlým konzervativcům.

Parkety jsou i nadále velmi oblíbené

broušení parket přenechte odborníkům
broušení parket přenechte odborníkům

Parkety tak představují oblíbený druh interiérové podlahy, který se velmi líbí. Má svou tradici. Pokládku parket doporučujeme svěřit profesionálům. Je také zapotřebí počítat s určitou údržbou, které se nevyhneme v podstatě nikde a nikdy. Mějte tak na mysli utírání prachu pokud možno suchým hadříkem nebo jemné zametání, případně vyluxování této podlahové krytiny. Čas od času je tyto práce zapotřebí doplnit speciálnějším úkonem, kterým je broušení parket!

A kam se parkety hodí? V podstatě všude tam, kde by mohla přijít plovoucí podlaha. Určitě je však nedávejte do nebezpečného prostředí, myslíme tímto zejména takové místnosti, kde je vlhko, například tedy koupelna je pro parkety naprosto nevhodná!

Parkety jsou aktuálně nabízeny v mnohých variacích, které se od sebe liší svými rozměry, tvarem, ale i barevnou imitací. Dávno již tedy neplatí, že by parkety musely být v každé místnosti stejné, byl by to zbytečný stereotyp. Na druhou stranu všeho moc škodí. Někdy je méně více. Parkety by určitě měly sedět k celkovému stylu dané místnosti, nesmí v žádném případě působit kontraproduktivně!

Tags : podlahy

The author Bydlení21.cz

Leave a Response