close

Jak vytvořit kvalitní a krásné bydlení? Každý z nás by rád bydlel v harmonickém prostředí, ale současná bytová situace nás nutí spokojit se s málem. Nevěšte však hlavu, i v menších prostorech se dá vytvořit útulné bydlení, ze kterého budete mít vy i vaše rodina radost. Každý rok se nám trendy v bydlení mění. Jaké jsou tedy ty pro rok 2013? Jsou to zejména otevřené prostory. Již delší dobu pozorujeme tendence spojovat kuchyně s obývacími pokoji. V současnosti designéři kladou také velký důraz na vzdušné vstupní haly či vstupní prostory. Mnohdy ke zlepšení stávající situace stačí opravdu malý stavební zásah. Vy si pak budete připadat jako v úplně novém bytě.

Tapety na zeď

tapety na zeď - za málo peněz hodně muziky
tapety na zeď – za málo peněz hodně muziky

I v bydlení v určitých sezónách dominují barvy. Někdy jsou v módě barvy pestré, jinou sezónu jsou doporučovány barvy nevýrazné. Co se týče barevné typologie, vždy byste se měli řídit zejména vlastními pocity. Do ložnic se většinou doporučuje barva modrá, která je chladnější a neruší tak při odpočinku. Naopak se často nedoporučuje do ložnic barva červená či rudá. Jak již bylo řečeno, výběr je značně individuální. Někoho by červená v ložnici dráždila, někomu jinému nevadí. Velmi moderní se také staly výrazné tapety na zeď. Díky tapetám na zeď můžete místnost krásně ozvláštnit a to velmi jednoduchým způsobem. Tapety můžete aplikovat po celé místnosti, na jednu stěnu či pouze v pruzích. Vždy docílíte skvělého efektu.

Polohovací křeslo

polohovací křeslo si oblíbíte
polohovací křeslo si oblíbíte

Trendům podléhá také oblast nábytku. V současnosti již nehovoříme o tom, že by byl v módě nábytek dřevěný či nábytek z jiných materiálů. Dnes si v podstatě každý může vybrat to, co mu vyhovuje. Stále větší důraz je však kladen na specifické kusy nábytku, které jsme dříve v našich obydlích nevídali. Součástí tzv. relaxačních zón se stále častěji stávají praktická polohovací křesla. Polohovací křeslo má moderní design a stane se tak výraznou součástí každé místnosti. Skvěle se hodí na relaxaci a lenošení.

Tags : moderní bydlení

Komentáře k článku