close

Vánoce se nezadržitelně blíží a s nimi i příležitost vyzdobit si v „duchu vánoc“ svůj domov. Tyto zdánlivě drobné maličkosti, vytvoří u vás doma tu pravou pohodu a vánoční atmosféru, doprovázenou vůni cukroví, jmelí a skořice. Někdo dává přednost barevností a různorodosti ale jiný spíš inklinuje k přírodním prvkům, jako jsou větvičky a sláma. Nakupovat se dá prakticky úplně všude a v každém obchodě naleznete od každého něco. Ať už jsou to andělíčci, vánoční hvězdy, sněhové vločky, svícny, věnce a závěsná dekorace. Vyzdobit se dá prakticky úplně všechno, včetně oken a dveří. Velmi oblíbené stále zůstávají vánoční růže, která nese symbol lásky a vztahů s lidmi.  Šikovnější se neváhají sami pustit do výroby „vánočních dekorací“. Přináším pár nápadů, jak si sami můžete vytvořit pár dekoračních kousků.

Svícen z větviček

Z procházky si domů přinesete drobné větvičky. Vezměte sklenici, kterou můžete obětovat i zavařeninová. Nyní větvičky nalámeme o něco větší, než je sklenice. Aby přesahovaly okraj tak o 1  cm. S použitím tavné pistole nalepte větvičky po vnějším obvodu sklenice, jednu vedle druhé. Pokud nemáte tavnou pistoli, použijte oboustrannou lepicí pásku, nalepte na sklenici dva až tři proužky po vnějším obvodu. Potom už stačí jen dovnitř vložit čajovou svíčku a máte krásný přírodní svícen, který se hodí k jakékoliv jiné, vánoční dekoraci.

/ k Vánocům neodmyslitelně patří svícny /
k Vánocům neodmyslitelně patří svícny /

Ze starých baněk nové

Pokud se vám zdá, že jsou už vaše baňky oprýskané, nebo byste rádi jen doladili interiér, mám pro vás další tip na novou vánoční dekoraci. Z jakékoliv látky i starého trička, nebo košile si nastříhejte čtverce. Do toho baňku zabalte a nahoře uchytněte provázkem či gumičkou. Ozdobte mašlí a máte hotovo. Do mašličky můžete přichytit ještě lístek, nebo větvičku.

/ vánoční baňky nabývají mnohých podob /
Vánoční baňky nabývají mnohých podob /

Originálně zabalená láhev od vína

Pokud jste zjistili, že vám došel balicí papír, tak nezoufejte. Použít se dají i staré noviny a vyrobíte tak originální dárek. Láhev se zabalí do několika vrstev novin, ale dno láhve necháte odkryté. Budete jen obtáčet noviny dokola láhve. Nahoře pak svážete na hrdle a přebývající část opatrně nastříháte na tenké proužky, natáčíte je na tužku a vytvoříte ruličky, které se tyčí do vršku jako rozkvetlá kytka.

/ originálně zabalené dobré víno nastolí pravou vánoční pohodu /
Originálně zabalené dobré víno nastolí pravou vánoční pohodu /
Tags : design
Gabriela Kortová

The author Gabriela Kortová

Leave a Response