close
platno

Obrazy na plátně canvas jsou moderním pojetím umění. Ptáte se proč? Samozřejmě, že ručně malované obrazy v dekorativních rámech mají stále velkou hodnotu, ale pomalu se od nich upouští ve prospěch tisků na materiálu canvas. Obrazy canvas jsou lehké, ergonomické a na dotek připomínají tradiční plátno. Rychle zdomácněly v našich interiérech jako originální a elegantní doplněk, který doplňuje celé uspořádání.

Obrazy canvas – výhody a nevýhody

Obrazy na plátně mají téměř neomezené možnosti výběru potisků. Díky tomu můžete mít doma reprodukce slavných malířů za nižší cenu. Potisk na plátně je zhotoven s maximální péčí a ve velmi dobré kvalitě. Je odolný vůči mechanickému poškození, takže i po dlouhé době používání budou barvy stále svěží a intenzivní. Obrazy jsou lehké, takže je můžete snadno přemísťovat z místa na místo. Obliba obrazů na plátně spočívá v tom, že nevyžadují použití rámů. A to může být také jejich nevýhoda. Samozřejmě, že materiál canvas je odolný proti roztržení, ale během přepravy se může stát, že na něm vznikne promáčklina, kterou nebude možné vyrovnat.

Nejmódnější vzory obrazů do obývacího pokoje

Nejmódnějšími motivy této sezóny jsou botanické motivy. Už to nejsou jen květiny, ale i listy, zvířata a tropické krajinomalby. Rádi uvidíme tyto motivy v obývacích pokojích v sezóně jaro/léto 2021. Tropická zvířata a rostliny jsou zajímavým dekorativním motivem, který vnese do vašeho interiéru závan svěžesti a letní barvy.

Léto je barevné! V létě byste se měli obklopovat barvami, které vám dodají energii na celý den. Vyberte si světlé, intenzivní barvy, jako je žlutá, medová, oranžová, zelená, purpurová. Propašované do obývacího pokoje v doplňcích vám umožní získat letní a rázný vzhled! Samozřejmě, že byste při dekorování obývacího pokoje neměli přehánět. Malé interiéry lze snadno zahltit nadměrným množstvím doplňků, takže vsaďte na dva nebo tři obrazy na plátně jako nástěnné dekorace.

Černobílé kontrasty jsou návrhem pro milovníky minimalismu, ale i pro ty, kdo mají rádi eleganci a klasiku. Do obývacího pokoje ve stylu glamour se budou skvělé hodit obrazy canvas s motivem abstrakce nakreslené černou linkou, s jedním barevným rozlišujícím prvkem, např. červenými rty. Tyto potisky jsou minimalistické, vkusné a elegantní, a přitom originální.

Obývací pokoj v loftovém stylu

Loftový styl milují nejen obyvatelé newyorských činžáků, ale zcela jistě i vy. Není divu, kombinace cihly, dřeva a kovu vypadá úžasně! Pro loftovou stylizaci interiéru zvolte obrazy canvas v odstínech černé, šedé nebo s motivem industriálních budov, které zdůrazní charakter interiéru.

Obrazy na plátně canvas jsou rozhodně dekorací budoucnosti. Nechte se inspirovat a vyberte si obrazy, které potěší nejen členy vaší domácnosti, ale i hosty. Nevšední dekorace obývacího pokoje jsou módní, funkční a nezabírají mnoho místa, takže je můžete bez obav použít i v malém prostoru.

Tags : obrazy

Komentáře k článku