close
Vybavení bytu

Ochlazovač vzduchu versus mobilní klimatizace: Co v létě pomáhá víc?

V letních vedrech jste určitě rádi, kdy máte možnost zalézt do místnosti, kde je příjemná pokojová teplota. Během léta však i doma může být nesnesitelné vedro. Lepší klimatické podmínky zajistíte jedině tak, že si pořídíte klimatizaci nebo ochlazovač vzduchu. Mezi těmito dvěma zařízeními je určitý rozdíl.

Mobilní klimatizace

Nejčastějším řešením, jak v místnostech udržovat přijatelnou teplotu, je pořídit si mobilní klimatizace. Ty jsou vhodné všude tam, kde není klasická klimatizační jednotka již zabudovaná. Výhodou mobilní klimatizace je to, že ji lze v případě potřeby kdykoliv přemístit.

Poznejte rozdíly mezi mobilní klimatizací a ochlazovačem vzduchu /
Poznejte rozdíly mezi mobilní klimatizací a ochlazovačem vzduchu /

Mobilní klimatizace funguje tak, že k chlazení vzduchu využívá chladivo. A to je právě zásadní rozdíl, který lze spatřovat mezi ní a ochlazovačem vzduchu.

Ochlazovače vzduchu

Ochlazovače vzduchu jsou méně tradičními, nicméně v poslední době stále populárnějším zařízeními, která pomáhají snižovat teplotu vzduchu v interiéru. Fungují tak, že v konstrukci mají vodní nádrž, skrz kterou je vzduch ochlazován. Voda je vyvedena do filtru, z něhož se odpařuje a ventilátor pak páru ženě do volného prostoru. Dochází tak ke snížení teploty uvnitř místnosti.

Problém s vlhkostí

Vybírejte s rozvahou /
Vybírejte s rozvahou /

Ochlazovače vzduchu jsou sice levnější, ale mají jeden zásadní nedostatek, který spočívá už v jejich samotném principu. V místnosti se totiž při jejich užívání zvyšuje vlhkost, která může být v letních vedrech značně obtěžující. Klasické i moderní mobilní klimatizace vlhkost v interiéru nezvyšují.

Výhodou ochlazovačů je naopak malá spotřeba energií. Je rozhodně nižší nežli v případě využití mobilní klimatizace.

Co se vyplatí více?

Jaký je tedy závěr? Pokud potřebujete snížit teplotu v interiéru jen zřídkakdy, pak vám postačí ochlazovač. Pro častější využívání je ale lepší mobilní klimatizace. Ta vám v létě pomůže víc. Chcete-li ale pořídit co nejlevnější variantu, pak zvolte ochlazovače vzduchu. Je sice pravdou, že ceny jsou v poslední době do určité míry srovnatelné, ovšem v tom případě se asi více vyplatí investovat do klimatizace, která je účinnější a navíc, jak již bylo zmíněno, dokážou snižovat i vlhkost.

Tags : klimatizace

The author Bydlení21.cz

Leave a Response