close
Zdroj: www.freeimages.com
Zdroj: www.freeimages.com

Zařizování bytu není pouze o vybírání nábytku či barev na stěny, ale také o sladění dekorací s praktickým zařízením. Jedním z důležitých aspektů zařizování bytu je i výběr a sladění bytových textilií. Podle čeho bytové textilie vybírat?

Bytové textilie jsou velmi praktickou záležitostí a zároveň dokážou zkrášlit náš byt. Na jejich výběru bychom si měli dát záležet. Současný trh je přehlcen širokou škálou textilií různých materiálů, různých barev, vzorů a hlavně kvality. Podle čeho tedy vybírat?

Barvu a vzory vybíráme vždy podle našich vlastních preferencí a podle barevné kombinace bytu. Důležitějším aspektem při vybírání je tedy materiál, z kterého je textilie vyrobena.

Přírodní hedvábí

Hedvábí je jedno z nejušlechtilejších přírodních vláken, je jemné a lehké, hlavně dokáže odolat mikroorganismům i molům. Hedvábí je velmi kvalitní, přizpůsobuje se teplotě. V zimě hřeje, v létě chladí, značka ideál.

Bavlna

Bavlna je velmi oblíbeným přírodním materiálem, o čemž svědčí oblíbenost a preference mezi bytovými designery. Bavlna se navíc dobře zpracovává, krásně drží a také se snadno pere. Negativem je blednutí na slunci a praní či chemické čištění, a to kvůli srážlivosti bavlněných vláken.

Len

Lněné látky bývají dražší, a to kvůli jejich náročné výrobě. V bytovém textile jsou však používané ve velkém množství. Výhodami je pevnost, přírodní charakter a držení tvaru. Nevýhodou pak údržba a cena.

 

 

Tags : Bytové textilieVýběr textilií
Markéta Vlková

The author Markéta Vlková

Leave a Response