close
no thumb

stromky1Ne každý si může dovolit domek se zahrádkou, proto je nutné, abychom se o tento cenný kousek pozemku starali. Bylo by totiž divné, kdyby kolemjdoucí vidící do vaší zahrady obdivovali počet „krtičáků“ více než krásný zelený trávník. Tomu se dá ale zabránit! Jak? Buďto si kupte chemické postřiky proti škůdcům, nebo okrasné stromky, které zakryjí výhled na váš pozemek, a dopřejí vám více soukromí.

Samozřejmě je nutné vybírat podle toho, k čemu se nám budou tyto husté oháňky hodit (v našem případě tedy zakrytí výhledu do zahrádky). Nejlepší je v tomto případě zvolit jehličnany, a to ze dvou důvodů – jsou pichlavé, tudíž pro většinu zvířat a ptáků neatraktivní obydlí. Druhým důvodem jest fakt, že mladý jehličnan můžeme snadno odcizit a odnést z lesa, aniž by to přišlo někomu podivné.  Ne, to byl jen vtip. Zakoupíme jej v obchodě.

stromky2Mezi stromky, které budou sloužit jako neprostupné zdivo, ale zároveň okrasa, můžeme zařadit také cypříšky. Ty jsou u lidí velice oblíbené, a to hlavně díky své vůni a zároveň kráse.

Takže už máme vzrostlé stromky. Teď je nutné se o ně postarat, aby nedělaly horší reklamu než krtičáky. Jste-li náruživý a zapálený zahradník, nic vám nebrání provádět úpravy např.: každý týden, ale pokud se vám do toho moc nechce, ale i přes to byste byli rádi za hezkou „zeď,“ bylo by dobré stromky ostříhat alespoň jednou do roka, a upravit je do požadovaného tvaru. Ve spoustě případech, jak se ostatně sami můžete přesvědčit, vzejde z floristických výrůstků mnohdy hezčí výtvor, než od kdejakého sochaře. Taky aby ne! Když se vám dílo nepovede, můžete počkat nějakou dobu, a o svoje nepovedené dílko se pokusit znovu!

Komentáře k článku