close

zimnizahrada1Možná, že i vás okouzlují mnohdy nádherně vypadající zimní zahrady. Viděli jste je třeba u známých nebo na internetu. Máte-li v domě dostatek prostoru, ani vám však nic nebrání v jejich zřízení. Se zimními zahradami se nejčastěji setkáváme ve větších rodinných domech, naproti tomu ty menší však mohou být výsadou a chloubou i některých městských bytů.

Zimní zahrady jsou v podstatě domácí přírodní oázou. Je to místo, kam se můžete uchýlit za odpočinkem a relaxací v podobě příjemného posezení po nejen náročně strávených dnech. Vezměte si třeba vaši oblíbenou knížku či časopis, zapněte si hudbu, kterou máte rádi, sedněte do pohodlného křesla a vychutnejte si ten pohled do upravené zeleně!

Zimní zahrady jsou nejčastěji situovány do prostorné chodby, případně do haly. Jedná-li se o zimní zahradu v paneláku, potom nachází své místo standardně na proskleném balkoně. A jak si zimní zahradu vybavit, co by v ní nemělo chybět? Základním prvkem jsou vhodně zvolené rostliny. Mnohé z nich vyžadují dostatečný přísun světla, takže počítejte i s tím, že tyto prostory musí být opatřeny okny, jejichž základním příslušenstvím by měly být i polohovatelné žaluzie. Do zimních zahrad se hodí celá řada rostlin a květin, informujte se v květinářství nebo zahradnictví. Umístíte-li sem však palmy či citrusovníky a obecně jakékoliv jinou, spíše stromovitou nebo keřovitou floru, neuděláte chybu. Samozřejmě nezapomínejte ani na klasické, kvetoucí rostliny. Do zimní zahrady je možno vsadit i prvky ze světa živočichů. Dejte si sem třeba akvárium nebo klec s papoušky.

zimnizahrada3Nedílnou součástí zimních zahrad je i nábytek. Ideální a stylový je ratanový nábytek v podobě křesel, pohovek a stolu. Své zastoupení zde však může najít i jakýkoliv jiný nábytek, záleží vždy na vašich představách. Hodí se sem i různé sochy a jiné stylové dekorace.

Vybudování zimní zahrady se skládá ze dvou základních fází. Tou první je samotná příprava prostoru, včetně případných drobných i širokospektrých úprav a tou druhou potom samotné vybavování zahrady. Zatímco druhý jmenovaný úkon zvládnete sami, fázi přípravy můžete nechat v případě větších zásahů i specialistům. Máte-li však zkušenosti a jste-li manuálně zruční a šikovní, vystačíte si taktéž často vlastními silami! Potom se už nezbývá než jen těšit, až do vašeho “domácího skleníku” pozvete nejednu návštěvu. Ta vám bude váš nápad zcela jistě závidět!

Bydlení21.cz

The author Bydlení21.cz

Leave a Response