close
no thumb

parkety1Určitě si ještě vzpomínáte na doby, kdy zažívaly parkety vysokou oblíbenost. Ve svém obydlí je měl snad každý. Možná si stejně jako mnoho lidí myslíte, že těmto dobám je už odzvoněno, v žádném případě tomu však tak není. Parkety nachází své výsostné uplatnění a zastoupení i v moderních bytech 21. století!

Parkety představují tradiční podlahovou krytinu, která je z velice žádaného materiálu, tedy ze dřeva. To musí být samozřejmě speciálně vybroušeno a upraveno povrchovými nátěry. Jedině tak může být zajištěna dlouholetá a bezproblémová životnost a stylový design.

Parkety působí velice příjemným vzhledem. Je to něco, co nikterak nenarušuje zažitý styl a současně něco, co v kombinaci s aktuálními trendy celkového vybavení bytu nebude nijak vybočovat. Pokud tedy budujete nový byt, případně přemýšlíte o zásadnější rekonstrukci, jsou parkety určitě dobrou volbou. Nemusí být nutně v každé místnosti. Budou se hodit hlavně tam, kde není nebezpečné prostředí, takže v podstatě všude kromě koupelny, záchodu, kuchyně nebo třeba předsíně.

parkety2Parkety jsou k dispozici v mnoha variacích, které se od sebe liší velikostí, tvarem nebo barevným nádechem. Pečlivě tedy volbu zvažte, vezměte k úvahu i předpokládaný vzhled vybavení konkrétní místnosti. Není nic horšího, než když se dva hlavní interiérové prvky hádají! Parkety pořídíte ve specializovaných prodejnách a k jejich instalaci taktéž doporučujeme využít nabídku služeb profesionálů.

A jak se o parkety starat? Jde celkem o bezproblémovou podlahovou krytinu. Stačí ji udržovat občasným zametáním nečistot, případně luxováním nebo jemným umýváním. Po nějaké době, hlavně budou-li parkety zašlé nebo odřené, je můžete přebrousit.

Komentáře k článku