close
no thumb

japonskesteny1Pokud máte ve vašem moderním interiéru požadavek na zastínění, a s tím se setkáváme velmi často, můžete využít třeba právě japonské posuvné stěny. O co se vlastně jedná? Japonské stěny představují nadčasový prvek bytu, prostřednictvím kterého dojde k zastínění spíše většího prostoru v místnosti. Ochrana před slunečními paprsky zvenku však není jedinou funkcí japonských posuvných stěn! Tyto interiérové doplňky totiž zajistí i případné přehrazení jakéhokoliv prostoru. Samozřejmostí je vysoce elegantní design, který tak vnese do místností zcela nových rozměrů!

LuxaflexJaponské stěny se skládají ze dvou základních prvků. Jedná se o vodící lištu, po které se pohybuje samotný jezdec a dále potom o vlastní látkové panely, které jsou dnes k mání v mnoha variacích a bývají spojeny například suchým zipem. Jednotlivé panely se potom shrnují buď manuálně za pomoci speciální šňůrky, nebo elektronicky za přispění chodu integrovaného motorku. Shrnování může být realizováno v závislosti na typu a instalaci buď od středu na boky, nebo směrem doprava, respektive doleva.

A jaké jsou hlavní výhody japonských posuvných stěn? Kromě jedinečného a velmi moderně působícího vzhledu je zapotřebí zmínit i snadnou a rychlou montáž, kterou zvládne při troše manuální zručnosti téměř každý z vás. Potěší i vysoká variabilita, ta je vidět hlavně na látkových panelech. japonskesteny3Rozlišujeme tři základní typy panelů, jedná se o panely s jemnými tkaninami, panely s pevnými tkaninami a potom ještě panely s určitým motivem. V závislosti na přesné variantě se nachází hlavní uplatnění (zastínění x přehrazení)

Japonské panely představují image s nádechem orientu, který je možno využít prakticky v jakékoliv místnosti. Možná, že se vám líbí také jejich provedení a shodneme se na tom, že jsou jistě ideálním oživením vašeho bytu. Doporučujeme se podívat do některých internetových e-shopů a vybrat si!

Komentáře k článku