close

postel2Je všeobecně známo, že v postelích trávíme minimálně třetinu života. Zajímá vás, jak jsme k tomu přišli? Poměrně jednoduše, každý člověk by měl spát denně okolo osmi hodin, už jen tato doba je právě třetina. O tom, že v posteli proležíme mnohem více času, svědčí i fakt, že si velmi rádi zalezeme do postele třeba i po vydatném obědě nebo v době, kdy se zrovna necítíme nejlépe. Proč také ne, relax je v dnešní hektické době velmi potřebný!

Abychom se však v posteli cítili co nejpříjemněji a nejpohodlněji, je potřeba přesně zvážit, jaká postel je ideální. Jedná se o vybavení domu či bytu, na kterém by se rozhodně nemělo šetřit. To, jak ležíme, má totiž přímý vliv jak na naše zdraví psychické, tak i fyzické. Určitě není nic příjemného, když se ráno probudíte celí rozlámaní a doslova vše vás bolí.

postel3Jak tedy vybrat kvalitní postel? V prvé řadě je vhodné, abyste si o této problematice něco nastudovali. Dobrá postel by měla být spíše tvrdší. Měkké postele nejsou pro páteř a pohybové ústrojí vůbec, nic vhodného. Postel je třeba pořizovat s přihlédnutím k vaší výšce. V žádném případě by neměla být menší, než jste vy samotní. Každodenní krčení se není žádoucí!

Samozřejmě ani na oblast designu se nesmí nikterak zapomínat. Postel musí zapadnout do interiérového stylu dané místnosti. Pečlivě zvažte i konkrétní místo. Výběr je velký, záleží tedy pouze na vás, zda dáte přednost postelím klasickým nebo spíše nějakým extravagantnějším kouskům v podobě nejrůznějších zajímavých a ne ještě příliš rozšířených tvarů. Mezi základní druhy postelí patří jednoduché postele, dále potom manželská dvojlůžka, letiště nebo třeba patrové postele. Oblíbené jsou kromě dvoupatrových postelí, které se hodí například do dětských pokojíčků, i postele vyvýšené, které představují v podstatě postel, která je umístěna na podpěrách několik centimetrů nad zemí. Takové postele jsou vybaveny trendovými schůdky nebo žebříkem. Pokud máte naopak požadavky na úložný prostor, poohlédněte se po postelích příslušného provedení.

postel1Klasickým materiálem postelových konstrukcí je dřevo. Vlastní výplň postele je potom tvořena obvykle roštem a matracemi. Samozřejmě jsou k mání i jiné postele, třeba kovové nebo plastové – ty však nejsou nejideálnějším řešením.

Přemýšlíte-li o nových postelích, doporučujeme vám, abyste se pečlivě zamysleli nad tím, jak by měly vypadat. Inspirovat se můžete například u známých nebo třeba na internetu!  

Bydlení21.cz

The author Bydlení21.cz

Leave a Response