close

lcd1Moderní domácnost se dnes neobejde bez složitých elektronických zařízení. Některé z nich jsou velice užitečné, jiné potom spadají spíše do kategorie zábavy. V tomto článku se zaměříme na LCD a LED technologie!

S jakými přístroji a zařízeními, které pracují na principu LCD se můžeme v soudobých domácnostech setkat? Je jich celá řada. Nejčastěji se bude jednat o LED televizory. Ty představují v podstatě domácí kino. Vyznačují se velkoplošnou obrazovkou, která je velmi úzká. LED televize tak nezabírá v podstatě žádné místo, bývá umístěna standardně na stěně místnosti a slibuje opravdu jedinečnou podívanou!

Samozřejmostí již začínají být i LCD či LED monitory stolních počítačů. Výhody oproti klasickým monitorům ze starších dob jsou nesporné. Mimo jiné jsou mnohem méně škodlivé pro lidské oči, protože poskytují kvalitnější obraz. Dalším pozitivem jsou rovněž menší nároky na spotřebu elektrické energie a v neposlední řadě mnohem komfortnější styl.

meteostaniceLCD technologie v moderním bytě jsou však i v dalších zařízeních. Jedná se třeba o speciální LCD hodiny, dále potom o meteorologické stanice nebo třeba displeje audiosystémů či ovládací prvky termostatů.

Poznání jde neustále kupředu. Nikoho tak nemůže překvapit nástup nových technologických prvků i v našich domácnostech. Budete-li chtít být „In“, bude zapotřebí se s tímto vybavením bytů seznámit. Je to cesta správným směrem, protože vede ke snížení spotřeby energií a k moderní změně vzhledu.

Komentáře k článku