close
vzduch1
Tato tropická kapradina potřebuje vyšší vlhkost vzduchu

Spousta lidí má v bytě pouze rostliny, které jsou méně náročné na vlhkost, protože se bojí, že rostliny, které vyžadují vyšší vzdušnou vlhkost, nejsou vhodné do jejich bytu. Málokdo však ví, že nemusí bydlet zrovna ve skleníku, aby mohl pěstovat rostliny, které pocházejí z tropických oblastí. Tam je mnohdy i 90 % vzdušné vlhkosti. Některé rostliny z těchto míst se spokojí i s nižší vlhkostí, ale i tak potřebují alespoň 60% vlhkost vzduchu. Dodržet tuto podmínku nebývá snadné, zvlášť v přetopených panelákových bytech.

Jak na to?

Pro rostliny z tropických oblastí je vlhkost velmi důležitá. Pokud jim chcete zajistit kvalitní prostředí, můžete uměle zvyšovat vlhkost vzduchu. Pomocníkem vám může být třeba ruční rozprašovač, kterým budete květiny rosit. Pokud nemáte čas nebo prostě jen častěji zapomínáte, nezoufejte. I pro vás je řešení. Na trhu je k dostání široká škála elektrických zvlhčovačů vzduchu. Tyto zvlhčovače mají mnohdy i dekorativní účinek, takže nejen účinně zvlhčí vzduch, ale i zkrášlí váš interiér. Pokud se bojíte účtu za elektřinu, stačí, když pod květináč umístíte hlubší misku, do které nasypete keramzit a zalijete vodou. Voda se bude postupně odpařovat a přitom rostlina nebude stát ve vodě.

vzduch2
I orchideje vám budou vděčné za vyšší vzdušnou vlhkost

Vzhůru pro vaši vysněnou rostlinu, o které si myslíte, že není vhodná do vašeho bytečku a přivoďte si trochu tropů do vašeho obývacího pokoje či ložnice.

Tags : hobbyrostlinyvybavení bytu

Komentáře k článku