close
no thumb
Polystyren je výborným tepelným izolantem /
Polystyren je výborným tepelným izolantem /

Požadavek na adekvátní tepelnou pohodu v našich interiérech je právě v tuto chvíli více než aktuální. Přesto, že je letošní zima prozatím spíše mírnější, určitě se někteří z nás mohou potýkat s poměrně nepříjemným jevem, kterým je nízká teplota v interiérových prostorech především starších rodinných domů nebo bytů. Všechno je to dáno nedostatečnou izolací fasády nebo jiných prvků.  Zjednodušeně řečeno můžete topit sebevíc, ale i tak v okamžiku, kdy přestanete nebo výhřevnost zmírníte, dojde k rychlému ochlazování prostředí. Je samozřejmé, že potom vzrůstá spotřeba paliva, případně poplatky za využití plynu nebo elektřiny k topení. K efektivnímu zateplení fasád lze využít moderní materiál, mezi který patří zejména polystyren.

Přijatelná cena, vysoká efektivita

Zateplení fasád se těší stále větší oblibě /
Zateplení fasád se těší stále větší oblibě /

Polystyren je k dispozici v mnohých variacích. Každá má své specifické vlastnosti, které ji předurčují k těm či oněm konkrétním účelům. K zateplení fasád se s výhodou využívá extrudovaný polystyren. Jeho hlavním pozitivem je nízká tepelná vodivost a naproti tomu vysoká pevnost v tlaku. Dále je třeba zmínit vysokou životnost a snadnou zpracovatelnost. Tento polystyren se dále využívá i k izolacím suterénů budov všech typů, ale taktéž potom k izolacím střech, podlah, stropů či obvodových stěn.

K nejčastějším izolacím, tedy k zateplení fasád, se hojně využívá fasádní polystyren. Jedná se o kvalitní materiál, který vyniká nízkou hmotností, přijatelnou pořizovací cenou, ale i dobrou a snadnou opracovatelností. Fasádní polystyren je nabízen v řadě provedení, o vhodnosti a k jistotě správného výběru je nanejvýš vhodná porada s odborníky.

K zateplení a izolaci podlahových vrstev se nejvíce hodí speciální podlahový polystyren. Také ten představuje vysokou efektivitu a dlouholetou spokojenost.

Polystyren je výborným nejen tepelným izolantem. Je to materiál, který má v oblasti bydlení 21. století vysoké uplatnění a nezastupitelné místo. Jeho využití se zcela jistě vysoce vyplatí!

Tags : zateplení

Komentáře k článku