close
Komerční články

Pracovní obuv se vyplatí mít i v domácnosti: Jak vybrat ty správné boty?

Správné obutí je velmi důležité nejen pro běžné nošení či sportovní aktivity. Pokud se vám nepovede vybrat ty správné boty, často se nic neděje. Jestliže ovšem zaváháte při výběru vhodné pracovní obuvi, hrozí velmi nepříjemné úrazy. Zdá se vám, že si v domácnosti vystačíte s pouhými nazouváky, případně se standardními teniskami? Možná ano, ale až do momentu, kdy dojde k nějaké nehodě a následnému zranění. I do dílny, jež je součástí vašeho domu, případně ji máte na zahradě, se vyplatí zvolit ty správné boty. Jak na to? Nepřestávejte číst, prozradíme vám to.

Pevná, ale pružná podrážka

V první řadě se zaměřte na podrážku pracovní obuvi. Ta by měla být maximálně pevná, ale zároveň pružná. Hodně důležitá je také její členitost, jelikož nám umožní pohyb na nerovné podlaze. V některých dílnách slouží ještě jako podlaha klasický beton, který nemusí být dokonale vyrovnaný. Zvláště na zahradní práce v terénu se hodí boty s velmi členitou podrážkou. Jakékoli podklouznutí se totiž může stát osudným. Důležité je také tlumení nárazů. Dlouhé stání na tvrdém podkladu má tradičně za následek bolesti nohou.     

Nepromokavý povrch jako základ

Při pořizování pracovních bot myslete i na pohodlí za nepříznivého počasí. Povrch bot musí být nepromokavý. Do vlhčích míst se vyplatí pořídit vyšší boty. Například práce na stavbě si doslova takové boty vyžaduje. V chladnějších měsících je nutné volit provedení mající zateplený vnitřek. Promrzání nohou nesmí hrozit ani při delší činnosti v exteriéru.   

Maximální ochrana proti ostrým a horkým předmětům

Občas svařujete nebo řežete úhlovou bruskou kovové předměty? Pokud ano, rozhodně zvolte boty mající ochranné prvky před nárazem ostrých a žhavých kovových odřezků. Optimální jsou variace vyrobené z přírodních materiálů, mezi které se řadí především hovězí useň. Určitě se vyplatí zvolit také modely s neoprenem. 

Vsaďte na obuv známé značky!

Pracovní oděvy je třeba volit ve značkové podobě. Naším tipem jsou boty a oblečení engelbert strauss. Tento tradiční německý výrobce figuruje úspěšně na trhu s tímto segmentem již od roku 1948. Vyrábí ve více než 27 zemích světa. Jeho produkty jsou maximálně kvalitní a práce v nich se i pro vás stane hračkou.

Autor Jaroslav

Komentáře k článku