close
Koupelny

Předvánoční úklid koupelny: Jak správně postupovat, aby byl výsledek dokonalý?

Mytí koupelnyS nadcházejícím adventem ruku v ruce přichází i předvánoční úklid. Nikoho nebaví, nikdo se na něj netěší, ale přesto se mu většina hospodyněk rok co rok věnuje. Ono jim vlastně nic jiného nezbývá. Možná jste se do podobného úklidu pustili i vy. Obývací pokoj je dokonale vysmejčený bez jediné pavučinky, poličky bez prachu a koberec bez jediného smítka, v kuchyni byste po důkladném úklidu mohli snídat,, obědvat i večeřet přímo ze země a ložnice je jako z katalogu. Ale co koupelna? Spousta lidí na její úklid tato trochu zapomíná. Zastávají názor, že kam nechodí návštěva, tam se zkrátka uklízet nemusí. A navíc přece stačí zavřít dveře, zhasnout světla…NE! I koupelna si zaslouží pořádně vypucovat. Nejkrásnější koupelna je ta uklizená. Překonejte nechuť a pusťte se do úklidu s naším článkem, který vám poradí, jak si ho co nejvíce usnadnit.

Úklid s pěnou na holení

Pro jakýkoli úklid platí jedno důležité pravidlo, kterého se vyplatí držet: Vždy s úklidem postupujte odshora dolů. Předvánoční úklid si zaslouží důkladnou očistu. Nejdříve setřete prach ze zrcadla i z jeho rámu. Teprve pak by mělo přijít na řadu zrcadlo samotné. K mytí použijte přípravek na mytí oken či skla. Nejideálnější jsou ty, jež vytváří pěnu, která nikam zběsile nestéká. Chcete jeden účinný tip? Vyleštěte své zrcadlo pánskou pěnou na holení.

Při práci s pískem pozor – špatně se oplachuje

Máte vyčištěné a naleštěné všechny skleněné plochy? Pak se s radostí vrhněte na umyvadlo, sprchový kout, vanu aMytí koupelny dlaždičky. Ještě než se vrhnete do úklidu, pečlivě si vyberte přípravky, které k tomu použijete. Rozhodně se vyplatí číst často opomíjené návody! Zatímco na smaltované povrchy můžete použít takřka cokoli, protože to vydrží, kameninové dlaždičky totéž vydržet nemusí a při špatně zvoleném přípravku by vám na nich mohly zůstat fleky. Na akrylátová zařízení se nesmí používat písek. A pro úklid koupelen jsou tekuté písky vůbec nedoporučované, jelikož se špatně oplachují. I když použijete spoustu vody, stejně vám zůstanou na povrchu. Radši nebrat.

Spáry a jejich bělení

Která věc se vyskytuje ve všech koupelnách? Obklady a dlažba. A co je jejich součástí? Spáry! Svislé obklady sice nevyžadují žádnou speciální péči, pokud na nich jednou za čas setřete prach, budou vypadat skvěle. Ale se spárami je to o něco horší. Problém nepředstavují jen spáry, ale i přechody mezi stěnou a vanou. Časem zežloutnou či zešednou a objevit se může i plíseň. Zelená je o Vánocích fajn, ale maximálně na adventním věnečku či na vánočním stromečku, rozhodně ne v koupelně. Nikdo po vás nechce, abyste si otrocky klekli s kartáčkem na zuby a centimetr po centimetru spáry vyčistili. Místo toho je mnohem lepší a dokonce i účinnější použít bělící přípravky. Zkuste to!

Tags : úklidváno

Komentáře k článku