close
Interiérové prvky

Proč jsou lepší LED žárovky, než klasické zdroje světla?

Žijeme v moderní a pokrokové době, která s sebou přináší spoustu možností. Pokud se v ní budete správně orientovat, můžete z toho mnohdy i výrazně vytěžit. Například lze ušetřit! Jedním ze způsobů, jak snížit náklady za spotřebu elektrické energie je vašem rodinném domě nebo bytě, je například výměna zdrojů světla. Zkuste popřemýšlet nad změnou – klasické zdroje světla nahraďte modernějšími systémy v podobě LED žárovek – vyplatí se to!

shutterstock_163081469

LED žárovky a jiná LED svítidla nejsou žádnou velkou novinkou na našem trhu. Existují zde již totiž spoustu roků, přece jen však v poslední době zažívají zvýšený boom, a není se čemu divit.

Výhody Led zdrojů světla

Led žárovky a LED svítidla s sebou přináší velké množství výhod. Tou nejzásadnější je rozhodně daleko nižší spotřeba elektrické energie. Dá se říci, že Led světelný zdroj, který dokáže vydat stejnou intenztitu světla, jako klasická žárovka, spotřebuje zhruba polovinu energie. Další nespornou výhodou je dlouhá životnost. Led žárovky vydrží svítit daleko více hodin a navíc vydrží i delší dobu zapínání a vypínání, aniž by se poškodily, jak to znáte možná z klasických žárovek, kdy po nějaké době jednoduše praskne vlákno.

Ani tím však výčet pozitiv nekončí. LED žárovky je možné sehnat v nejrůznějších odstínech, nemusí se jednat pouze o studené bílé světlo, ale i o bílé teplé světlo a celou řadů dalších odstínů, samozřejmostí jsou i barevné LED žárovky.

Co se týká pořizovací ceny, není to nic strašné. Led žárovky jsou sice o něco málo dražší než ty klasické, ale jde o pár procent, které se rozhodně vyplatí investovat.

Lze využívat LED žárovky u klasických svítidel?

U většiny klasických svítidel máte možnost volby, zda u nich využijete LED žárovky nebo klasické žárovky. Patice jsou standardně kompatibilní, takže není problém. Některé LED žárovky jsou však určeny do speciálních svítidel, takže buďte při výběru vždy na pozoru!

Bydlení21.cz

The author Bydlení21.cz

Leave a Response