close
penezenka

K soukromému podnikání nestačí jenom schopnost vykonávat určitou činnost. K tomu jsou nejednou zapotřebí i peníze na investice, aby vše mohlo řádně fungovat.

Soukromým podnikáním si má člověk logicky vydělávat. Toto má vzkvétat a přinášet takové zisky, aby se to vyplatilo. Jenže skutečností je, že se ne vždy daří tohoto dosáhnout. Často dochází k tomu, že se něco zvrtne a pak peníze scházejí. A aby dotyčné podnikání nezkrachovalo, musí se sehnat peníze, jež by se do něj investovaly a jež by odstranily panující problémy.

Ovšem kde takové peníze vzít? Nejlépe pochopitelně z vlastních rezerv. Protože tím, že se použijí vlastní finanční prostředky, je zajištěno, že je podnikatel i nadále svým vlastním pánem, že si může naprosto svobodně počínat tak, jak chce.

Ovšem ne každý ze soukromníků dostatečné finanční rezervy má. A pak si tento zkrátka musí jít někam půjčit.

A když ho odmítnou dejme tomu v nějaké bance kvůli tomu, že jeho daňová přiznání nevypadají ani trochu dobře, má nějaký ten nepříjemný záznam v registrech dlužníků, hrozí mu exekuce a podobné nepříjemnosti? Pak přijde vhod podnikatelská hypotéka od nebankovní společnosti. U té totiž ani na přehnaně vysokých příjmech, ani na nějakém tom záznamu v registrech dlužníků příliš nezáleží, leccos se tu dá tolerovat. A to díky tomu, že se zde žadatel zaručuje za poskytnuté peníze zástavou své nemovitosti po dobu splácení.

Díky zmíněné záruce ve formě nemovitosti tu nikoho příliš důkladně neprověřují, schvalování i vyplacení peněz je tedy velmi rychlé a výsledek předvídatelný. Taková hypotéka pro podnikatele tak dává možnost získat až sedmdesát procent odhadní ceny zmíněné nemovitosti, jež lze splácet klidně i jen po přijatelných splátkách až po dobu třiceti let. A ať už se vezme tato hypotéka na pozemek nebo jakoukoliv jinou nemovitost, získá se díky ní dost peněz na to, aby se zaplatilo vše, co se zaplatit má, dají se odstranit problémy související s oním podnikáním. A to představuje pro nejednu firmu učiněnou spásu.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Komentáře k článku