close
Dětské pokoje

Dětský pokoj: Jak ušetřit při zařizování a jak si poradit s vybavením?

kids-5022338_960_720

Na zařizování dětského pokojíčku se těší mnoho z nás. Zpočátku se jedná o provizorní hrací koutek v obývacím pokoji, ale jakmile dítko povyroste, je čas na jeho vlastní skutečný pokoj. Možná se vám zdá, že zařídit dětskou místnost bude hračka, ale vězte, že zařizování je ovlivněno mnoha faktory jako je například funkčnost a dispozice.

Rostoucí nábytek vám ušetří spoustu peněz a starostí

Možná si říkáte, že vybavit pokojíček pro ty nejmenší nebude až tak složité, vždyť takto malé děti nejsou náročné. Jenže je třeba si uvědomit, že děti rychle rostou. Takže je zcela možné, že během chvilky budete muset tu super drahou postýlku pro batole vyměnit za postel větší. Pro tyto případy je senzační vychytávkou tzv. rostoucí nábytek, který prostě roste s dítětem.

Na trhu existuje velký výběr rostoucího nábytku, od postelí až po psací stůl či dětskou židli. Veškerý nábytek je nastavitelný podle toho, jak je dítě velké. Kupříkladu lze zakoupit malou postel o rozměrech 80 centimetrů šířka a 120 centimetrů délka. Postupně tuto postel můžete zvětšit až na klasickou dětskou postel o rozměrech 90 centimetrů šířka a 180 centimetrů délka. 

Funkčnost a praktičnost versus design

Je jasné, že někdo prostě představivostí neoplývá, a tak je pro něj těžké sestavit pokoj tak, aby byla splněna jeho praktičnost, ale také estetičnost. Naštěstí na tohle prodejci nábytku myslí a tak jsou k dostání také dětské sestavy. Toto řešení vám vyřeší skutečně všechno, protože jejich součástí je většinou postel, noční stolek, šatní skříň, komoda, psací stůl, židle či poličky. Samozřejmě se všechno odvíjí od vašeho finančního limitu.

Nemusíte se obávat, že si z dětských sestav nevyberete, na výběr je z mnoha materiálů, vzorů a barev. V tomto případě ale kousek své fantazie budete muset zapojit. Do malého pokojíčku rozhodně nepořizujte tmavé barvy, ale naopak, světlé barvy.

Zdroj foto: pixabay.com

Tags : nábytekVybavení

Komentáře k článku