close
Spolupráce

Uklízení hraček – jak mít pořádek v dětském pokoji?

1

Děti nerady uklízejí. Naše návrhy jim pomohou udržet kolem sebe pořádek. Podívejte se, jaký nábytek a doplňky se vyplatí do dětského pokoje pořídit, aby oblečení, hračky a knihy zůstaly na svém místě.

Skříň nebo komoda pro dítě

Vyberte si takovou, ve které bude pro vaše batole snadné třídit oblečení. Tedy mít spoustu přihrádek, zásuvku na spodní prádlo a tyč s ramínky umístěnou v takové výšce, aby z ní dítě snadno sundávalo věci. Samozřejmě nemůžete počítat s tím, že si děťátko hned udrží pořádek ve skříni. Když však dosáhne na všechny police (ty nejvyšší lze použít na málo používané věci), naučí se mnohem rychleji oddělovat a uspořádat oblečení. Barevný nábytek se hodí do dětského pokoje. Můžete je také ozdobit auty nebo panenkami sami pomocí šablon.

Police nebo knihovna

Při plánování organizace batolecího království byste se měli zaměřit na prostorné police, skříňky a košíky – to jsou nejlepší nápady na uskladnění hraček.

Knižní sbírka menšího dítěte bývá poměrně obsáhlá a nyní se začne rozrůstat ještě rychleji. Police musí být připevněny v takové výšce, aby je dítě, které na knihu sahá, nestáhlo na sebe. Ještě praktičtější je knihovnička, do které se vejdou nejen knihy, ale i hračky, bloky nebo barvy a pastelky. Ujistěte se, že ji pevně připevníte ke zdi, protože dítě se může někdy pokusit na ni vylézt.

Koš na plyšové hračky

Koš na hračky poslouží jako ideální místo pro uložení menšího vybavení. Volné bloky, auta a figurky na konci dne mohou skončit v jednom hromadném kontejneru. Výrobci tohoto typu příslušenství nabízejí velký výběr různých typů modelů. Na trhu jsou dostupné varianty z odolných a pružných textilií, ale i tkané nebo dřevěné bedny. Proutěné úložné koše jsou nejen pohodlným způsobem, jak udržet pořádek, ale jsou také stylovou dekorací interiéru, která zútulní výzdobu dětského pokoje. Koš na plyšové hračky pomůže udržet oblíbené medvídky hezky uklizené.

Plastové boxy

Pokud plánujete nákup doplňků, které vám pomohou uspořádat si prostor, nezapomeňte sladit vybavení s designem interiéru. Dřevěné nebo proutěné krabice nebudou ladit s glamour designem, stejně jako plastové boxy na hračky pro nejmenší, mohou argumentovat teplým, rustikálním uspořádáním. Vyberte si dekorace, které ladí s atmosférou v místnosti.

Naučte své dítě uklízet

Uspořádání dětského pokoje může být dobrou příležitostí pro první lekci zodpovědnosti. Mnoho boxů na kostky a hračky dostupných na trhu má formy, které jsou pro děti atraktivní. Police ve tvaru domečků, koše ve tvaru mraků a krabice, které vypadají jako zvířata – to jsou jen některé ze zajímavějších verzí organizérů. Vybavit batolecí království úložným zařízením, které může úspěšně fungovat jako hračky, je chytrý způsob, jak se naučit uklízet.

S zvykem dítěte objednávat je dobré začít co nejdříve. Dokonce i batole ve věku asi 12 měsíců by mělo vědět, že hračky by měly být po hraní uklizeny. Batole, které bylo naučeno základním pravidlům udržování čistoty, se naučí organizovat nejen prostor kolem sebe, ale i svůj vlastní čas. Tato dovednost se mu jistě bude hodit i v dospělosti.

Zdroj obrázku: pexels.com

Komentáře k článku