close

Do koupelny je nutné vybírat materiál odolný, především takový, který snese vlhkost a páru. Podle toho vybíráme, z čeho bude podlaha i obklady na stěnách. A možností je celkem dost.

Samozřejmě vybíráme nejen podle praktických vlastností, ale chceme, aby koupelna také nějak vypadala. Stále víc zařizujeme tuto místnost spíš jako relaxační zónu, nejen místo, kde se věnujeme základní hygieně. Co tedy koupelně sluší?

Beton

Nemyslíme litou betonovou podlahu, současným hitem je koupelna s betonovými obklady. Dalo by se i říci, že tento podceňovaný materiál může mít v řadě koupelen své místo. Beton vyniká řadou skvělých vlastností, například nízkou nasákavostí, výbornou propustností vodních par či fyzickou odolností.

Keramické obklady

Keramika je tradiční materiál pro naše koupelny. Jde o přírodní materiál a za jeho oblibou stojí bezkonkurenčně nejširší sortiment nabízených druhů velikostí, barev i dekorů. Vynikají dobrou životností a cenou, což z nich činí nejoblíbenější produkt na trhu se stavebními materiály. Nejenže dobře vypadají, ale také se i díky glazurovanému povrchu dobře udržují.

Mramor

Mramor, případně jiný přírodní kámen (například břidlice, žula) je už poněkud luxusnější záležitost. Je nabízen v celé řadě barevných provedeních a kromě běžných dlaždic lze vybírat z nabídky mozaiek. Kámen působí dokáže koupelnu proměnit k nepoznání, navíc opravdu hodně vydrží, i když je jeho nasákavost celkem vysoká. Největší jeho nevýhodou bývá velká hmotnost a nakonec i pořizovací cena.

Teakové dřevo

Jestli si myslíte, že dřevo je do koupelny nevhodné, zkuste to teakové. Exotické dřevo vyniká vysokým obsahem silicových olejů, takže je dobře odolné proti plísním a má menší nasákavost, než dřeviny rostoucí v podnebí s mírným klimatem. Určitě vás dřevěné obklady upoutají také svou kresbou a barevností.

Tags : koupelnové obkladyMateriál do koupelnyodolný materiál na obklady
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response