close
Spolupráce

Výhody bezpečnostních vchodových dveří do bytu

dvere

Pořízení nových vchodových dveří do bytu by mělo být doprovázeno několika důležitými rozhodnutími. A neměli byste je podceňovat. Možná vám přijde, že jsou kvalitní bezpečnostní dveře oproti těm klasickým příliš drahé. A třeba je ani naplno nevyužijete. Jenže opak je pravdou a my vám v následujícím článku vysvětlíme, v čem se dveře liší.

Cena hraje roli

Plastové vchodové dveře do bytu s kukátkem pořídíte v klasických hobby marketech s cenovkou do 10 tisíc korun. Dřevěné pak ve stejných obchodech koupíte za 10 až 15 tisíc, lepší bezpečnostní seženete za 20 až 30 tisíc korun. Možná se vám to zdá jako příliš vysoká cena, ale musíte počítat s tím, že tento výrobek si musíte domů sami dovézt, koupit si kování a domluvit odborníka, který dveře namontuje.

Naopak, pokud si koupíte kvalitní vchodové dveře do bytu od spolehlivého dodavatele, třeba české společnosti HT dveře, získáte kompletní křídlo s kováním, 5 klíčů a dlouhou záruku. Profesionální montážníci vám také zdarma vymění starou zárubeň za novou, namontují nové dveře, uklidí po sobě a odvezou vzniklý odpad. Pokud tedy chcete vchodové dveře do bytu s montáží, jsou odborníci tou nejlepší volbou.

Bezpečnostní prvky vchodových dveří do panelového bytu

Jak poznáte, že jsou dveře bezpečné? Každé dveře by měly mít označení bezpečnostní třídy. Pro vchodové dveře do panelového bytu vám stačí třída 3, tedy určitě vyšší, než jakou máte u svých klasických dveří.

Nižší bezpečnostní třída stačí na ochranu méně rizikových objektů, kde můžou být dveře překonány s pomocí hrubé síly.

Ty, které mají třídu 3 a vyšší, odolají násilnému vniknutí pomocí běžně používaných nástrojů, jako je třeba páčidlo, šroubovák nebo vrtačka. Obrovskou výhodou také je, že není možné je vysadit z pantů.

Bonus: protihluková a protipožární ochrana

Bydlíte v panelovém domě? Pak moc dobře víte, jaké utrpení může být nepříjemný hluk z chodby, který se přes klasické dveře nese jedna radost. Bezpečnostní dveře do bytu si s ním ale dokáží poradit, a to díky své protihlukové odolnosti. Kroky, štěkání psů, nebo hlasitý rozhovor sousedů na chodbě vás tak už trápit nebudou.

Obrovskou výhodou je také protipožární funkce dveří. Pokud na chodbě vypukne požár, bezpečnostní dveře vám poskytnou dostatečný čas na to, aby přijeli hasiči a vy jste do té doby zůstali v bezpečí svého bytu.

Zdroj náhledových obrázků: HT dveře

Komentáře k článku