close

Přijedete z dovolené a své vzpomínky máte zachycené ve svém fotoaparátu. Ale co s nimi potom? Vypálit je na CD či DVD a pak je uložit do krabice? To je přece škoda! Můžete je také uložit do alba. To ale za chvíli sejde z mysli stejně jako cédéčko.

Nový trend

Novým trendem v ukládání fotografií je tzv. fotoframe, neboli fotorámeček. Je to vlastně takový minipočítač, spíše tablet, s LCD displejem. Fotorám, stejně jako klasický rámeček, zavěsíte na zeď či necháte jen tak volně stát. Má však oproti obyčejnému rámečku obrovskou výhodu – můžete do něj uložit několik desítek či stovek vašich fotografií (záleží na paměti). Rozměry jsou většinou stejné, jako u klasických rámečků.

Ve fotoframu fotkami můžete procházet sami, nebo si je spustíte v prezentaci. Fotky se pak ukazují v době, kterou si sami nastavíte. Některé fotorámečky navíc přehrají i zvuk či video, což vašim fotkám dodá nový rozměr. Součástí některých rámečků je také dálkový ovladač.

Jak fotky nahrát?

Prvním způsobem, jak fotky dostat do paměti, je vestavěná čtečka paměťových karet. Tou disponuje většina fotorámečků. Někdy je jen pro jedne druh média (SD, SDHC…), jindy je pro více médií nebo dokonce univerzální. Na to vše je třeba myslet předem. Abyste pak zbytečně nemuseli dokupovat přídavná zařízení, protože vám rámeček nepřečetl vaši kartu. Některé rámečky také mají připojení pomocí USB Host, které pomáhá připojit jakékoliv jiné USB zařízení.

Dalším způsobem jsou rámečky s vlastní pamětí. Ta je většinou v řádech několika desítek MB. V těchto typech zařízení je nainstalováno také standardní USB rozhraní, pomocí kterého se fotorám připojí k vašemu počítači. V PC se ukáže jako externí disk a fotky do něj přetáhnete buď klasickým kopírováním, nebo pomocí softwaru (pokud je speciální program vyžadován, je součástí balení CD).fotoramecek3

Pár modelů má také nahrávání fotek bezdrátově, pomocí funkce Bluetooth. Na trhu jsou také modely s wi-fi připojením.

A co nabíjení?

Ano, fotorámečky se musejí nabíjet. Součástí příslušenství je síťový adaptér nebo vestavěný akumulátor. Výdrž rámečku se odvíjí od značky a cenové kategorie.

Bydlení21.cz

The author Bydlení21.cz

Leave a Response