close

Bydlíte v podkrovním bytě, či jen máte pokoj se zkosenými zdmi a nevíte, jak tento prostor správně využít? Jaké barvy volit, aby interiér nepůsobil ještě menším a stísněnějším dojmem? Jak vhodně zaimponovat nábytek, abyste se vám do místnosti vešlo vše potřebné, ale zároveň tam bylo k hnutí? Život v podkrovním bytečku či pokoji nabízí jistou dávku útulnosti, dodává bydlení na romantice a někdo si takové bydlení nemůže vynachválit. Ovšem, zařízení takového interiéru není lehkou záležitostí právě díky omezeným prostorům. Na první pohled si možná řeknete, nač řešit tak zbytečné otázky, když místa máte dostatek. Dojde-li ale na zařizování, zjistíte, že najednou musíte počítat každý centimetr. Aby se váš život v podkroví stal příjemným a spokojeným, je nutné co nejlépe využít i tak dost omezený prostor, zamyslet se nad vhodným nábytkem a také barvách, které se rozhodnete použít.

Podkroví

Barva, barvy, barvičky

Nevhodné zvolení barev pro vymalování může váš interiér proměnit v ještě více malý. Pokud nechcete pokoj opticky zmenšit, zvolte na zkosené stěny, tzv. šikminy, spíše světlejší a veselejší barvy. Zvolit můžete i světlou tapetu se zajímavým vzorem. Toužíte-li i po tmavých odstínech, které by vašemu pokoji dodaly nádech tajemna, nevadí! Tmavá barva na kolmých stěnách se světle vymalovanými šikminami působí velice impozantně. Pokud se bojíte experimentů, máte strach, že vámi zvolené kombinace světlých a tmavých barev spolu ve finále nebudou sedět, sáhněte po jednom odstínu, kterým vymalujete celý prostor. Ale i při této variantě se snažte držet světlých barev.

Co s komínem a trámy?

Budete-li zařizovat podkroví, téměř jistě narazíte na komín či nějaký ten trám. Do komínu zaručeně nic nepřivrtáte, akorát si na svá bedra naložíte ještě více zbytečné práce, když se o to budete pokoušet. Rovněž lákavě vyhlížejí i ony zmíněné trámy, které doslova vybízejí, abyste na ně připevnili nábytek. To ovšem nesmíte. Při větším a hlavně stálém zatížení by mohlo dojít k posunu celé konstrukce střechy. Samozřejmě nikde není psáno, že si na trám nemůžete zavěsit například hodiny, obrázky, fotky či menší poličku.

Tags : jak zařídit podkrovípodkroví
Nikol Bláhová

The author Nikol Bláhová

Leave a Response