close
Bydleni21

Se stále se zvyšujícími cenami přešla spousta domácností k levnějším alternativám, které ne vždy splňují požadavky kvality. Díky několika tipům je však možné koupit kvalitní, přitom akční potraviny.

Roztřiďte si zásoby doma a sepište nákupní seznam

Jedním ze základních kroků, které se dají podniknout při cestě za ekonomicky i ekologicky přijatelnější budoucností, je roztřídit si železné zásoby trvanlivých potravin, které se v domácnosti nacházejí. Stejně tak však zkontrolujte, zda vše, co máte v lednici či mrazáku, je čerstvé, nikoliv několik týdnů prošlé. K detailnímu přehledu o tom, jaké potraviny a nápoje již doma máte, efektivně přispěje jejich přehledné skladování. Proto, pokud ještě nemáte, zakupte si uzavíratelné dózy, kořenky, případně eko sáčky na delší zachování čerstvosti zeleniny a ovoce.

Ušetřit se dá nejen při následném nákupu potravin, ale i během pořizování zmíněných doplňků, i ty se totiž příležitostně nacházejí v akčních nabídkách na slevovém portálu Kaufino.com. Ve chvíli, kdy budete přesně vědět, jaké potraviny vám v domácnosti scházejí, vezměte si k ruce slevové letáky, opět přehledně umístěné na Kaufinu, a sepište si předtím, než se vydáte do obchodu, nákupní seznam.

Vezměte si k ruce slevové letáky

Nejlepší možnost, jak při nákupech ušetřit, představují slevové letáky, které supermarkety pravidelně vydávají každý týden. Oblíbený je mezi zákazníky zejména leták Lidl, a to nejen proto, že nabízí výhodné slevy, ale také proto, že tento obchodní řetězec obmění všechny zákazníky, kteří absolvovali nákup na prodejně a mají staženou aplikaci Lidl, výherním losem. V něm si tak je možné vylosovat další příhodné akce. Vyhledávaný je však nejen leták Lidl, ale také Kaufland, Tesco nebo třeba Billa leták PDF.

Všechny tyto slevové prospekty se svým zákazníkům snaží nabídnout co nejlákavější slevy na potravinové i nepotravinové zboží. Chcete-li tak mít jistotu nejvýhodnějšího nákupu, předtím, než zamíříte na prodejnu, si akční letáky prolistujte a poznamenejte si, kde se nacházejí ty vůbec nejvýhodnější nabídky. Na základě toho se vydejte se svým nákupním seznamem pro všechno, co potřebujete koupit.

Přizpůsobte svůj jídelníček aktuálním nabídkám

Další příhodný způsob, jak ušetřit svou peněženku, představuje úprava jídelníčku. Zkuste jej sestavit podle toho, jaké suroviny se momentálně nachází ve slevě, o níž informují slevové letáky jako Billa leták PDF či Globus leták. Pokud jste tak měli v plánu připravovat vepřové maso, ale ve výhodné akci se aktuálně nachází kuřecí, přehodnoťte své vařící plány.

Taktéž skvělou možnost, jak ušetřit, zajišťují výrobky, kterým se blíží konec minimální trvanlivosti. Mnohdy zbývá několik dnů, avšak supermarkety již preventivně na tyto výrobky dávají několika procentní slevu, která motivuje zákazníky k nákupu, čímž opět dojde jak k ušetření jejich financí, tak životního prostředí. Nejčastěji se jedná o mléčné výrobky, maso, ale spousta řetězců zlevňuje i ovoce se zeleninou, a to třeba v momentě, kdy dojde k natržení pytlíku, a jablka se tak nemohou prodávat pospolu, nýbrž jednotlivě.

Zdroj náhledového obrázku: Unsplash

Komentáře k článku