close
zalozeni_spolecnosti

Mnoho začínajících podnikatelů volí právě společnost s ručením omezeným jako ideální formu pro startující byznys. Je to tak ale skutečně a jak ji co nejsnadněji založit?

Založení společnosti s ručením omezeným dává smysl především u menších podnikatelských plánů. Nespornou výhodou je, že společníci ručí jen do výše nesplaceného vkladu do základního kapitálu. Dá se tak vyhnout riziku naprostého bankrotu v případě, že by se byznysu nedařilo. U s.r.o. je ale také potřeba počítat s vyšší administrativní zátěží oproti klasickému podnikání na živnostenský list a samozřejmě i náklady na provoz společnosti. Pokud ale plánujete někoho zaměstnávat, jeví se právě s.r.o. jako ideální varianta. Jak ji tedy snadno a bez potíží založit?

Jak založit s.r.o.?

Mělo by to být snadné, ale realita je jiná. Běžný člověk, který se neorientuje v právních záležitostech, může mít potíže se ve všem vyznat, nachystat vše potřebné, a ještě to udělat ve správném pořadí. Proto se vyplatí neriskovat a nechat si s.r.o. založit od profesionála, který své činnosti rozumí a dokáže vás prvními kroky v samostatném podnikání bezpečně provést.

Kolik to bude stát?

Je jasné, že zadarmo to nebude. Když ale uvážíte vlastní potenciální náklady, včetně vloženého časového úsilí a energie, možná zjistíte, že náklady na založení s.r.o. od zkušeného odborníka vůbec nejsou tak vysoké. Konkrétní cenová nabídka závisí na mnoha faktorech, ale základní služba založení s.r.o. při jednoduché zakladatelské listině vás bude stát okolo 12 tisíc korun se vším všudy. Navíc hotovo budete mít do týdne, což byste sami tak rychle pravděpodobně nikdy nebyli schopni zvládnout.

Kompletní balíček

Založení navíc zahrnuje skutečně kompletní balík služeb tak, abyste vy sami nemuseli nic řešit a mohli se od začátku plně věnovat svému podnikatelskému záměru a papírování přenechat jiným.

Zdroj obrázku: Pixabay

Komentáře k článku