close
obrázek_2023-01-08_202013425

Tak jako každý rok, i letos se novým rokem opět mění trendy interiérového designu. Pokud chcete jít s dobou, je nutné udělat i ve vaší domácnosti pár změn, díky kterým oživíte celý styl a dodáte celému interiéru módní prvek. Podívejte se, co se letoškem v bytovém designu mění.

Zatímco rok 2022 se držel střídmých tvarů i barev, letošní rok bude o něco odvážnější. Držte se i nadále jemného stylu a nezapomínejte ani na přírodní prvky v interiéru. S takovými prvky ještě dlouho nešlápnete vedle, budou vévodit i v letošním roce. Chcete se držet i dál těch nejnovějších trendů? Pak se musíte přestat bát barev. Rok 2023 totiž bude mnohem odvážnější.

Z trůnu sesedá béžová a šedá barva

V minulém roce se celá domácnost držela zejména ve střídmějších tónech, ze kterých opravdu žádný odstín nevystřeloval a všechny barevné kombinace spolu souzněly. V interiérech vévodila šedá, přírodní a béžová barva, občas se tu a tam ukázala jemná zelenkavá nebo meruňková barva. Větší odvaz se ale nekonal, tomu je však v novém roce konec.

Energie barev a syté odstíny

Do popředí se totiž dostávají syté teplé odstíny barev, které budou dominantou každého interiéru. Tou nejvíce trendy barvou byla pro letošní rok v rámci bytového designu zvolena magenta. Právě tato sytá fuchsiová barva bude skutečnou energií, se kterou rozproudíte celou vaši domácnost.

Další módní barvou bude také světle zelená nebo šedomodrá barva. Teplé a tlumené, ale také syté barvy budou skutečnou ozdobou každé místnosti. A pokud tuto dominantní barvu doplníte o dekorace ve stejném tónu, váš interiér bude působit jednotně, velmi živě a energicky.

Ruku v ruce s přírodou

Syté a teplé tóny nové barevné škály budou perfektně korespondovat s přírodním materiály. Například vaše kuchyně nebo podlahy v dekoru dřeva se spolu s novou výmalbou hlavní zdi v místnosti dobře sladí, nemusíte se bát velké změny. Nezapomeňte ani na dřevěné doplňky a rustikální kusy nábytku, ty budou spolu s energickými barvami působit moderně.

Mnoho zeleně probudí celou domácnost

Dalším trendem, který propukl už v minulém roce, je velké množství pokojových rostlin. Nebojte se palmy nebo jiné vysoké rostliny. Právě vysoké květiny s velkými zelenými listy dodají místnosti na útulnosti a pocitu klidu. Navíc se budete cítit doma velmi dobře a v harmonii s přírodou. Na rostliny nezapomínejte ani v těch vedlejších místnostech, není nutné se držet jen obývacího pokoje. Kapradiny dobře doplní vaši koupelnu, do ložnice se zase hodí například aloe vera.

Nebojte se přiznat hranu

Pokud milujete přírodní materiály, nebojte se přiznat jejich strukturu. Zatímco se v minulém roce dbalo na oblé a jemné tvary, letošní rok přeje surovosti a autentičnosti, zejména pak právě v přírodních materiálech. Nechte vyznít hrubost betonu nebo pravou strukturu dřeva. Vaše domácnost bude působit více organicky a tvar každého kusu nábytku podtrhne celkový vzhled interiéru.

Nebojte se neonů

Pro syté barvy v interiéru bude výhodou i nějaký ten LED pásek. Nebojte se tohoto druhu světla, už dávno neplatí, že neonové a světelné pásky působí lacině, a ne moc elegantně. Pokud použijete takový světelný pásek rozumně a v barvě dominantní barvy, bude celý prostor velmi moderní a perfektně sladěný.

Míchání dekorací

Patříte k odvážnějším milovníkům designu? Pak se nebudete bát zajímavých kombinací. Už dávno neplatí, že k sobě nepatří například zlatá se stříbrnou. Zkuste tyto dvě dominantní barvy zkombinovat v dekorativních prvcích, budete překvapeni z výsledku.

Stejně tak se nemusíte letos bát kombinace více stylů, zejména jeden zajímavý prvek ve vintage stylu příjemně podtrhne jinak minimalistický interiér.

Zdroj foto: www.freepik.com

Tags : barvydomácnost

Komentáře k článku