close
Spolupráce

Korunka ke korunce: Jak šetřit energiemi chytře a efektivně?

energie

Úspory jsou nepochybně velkým tématem pro každého. V současné situaci nezbývá než hledat cesty, kde se dají aspoň trochu snížit náklady, a mnohdy to vůbec není snadné. Přitom ale úspory se dají střádat z drobných maličkostí, které samy o sobě skoro nic neznamenají, ale společně mohou mít na rodinné finance významný dopad. Naučte se proto šetřit ve všech oblastech života a jistě brzy poznáte rozdíl. Kde začít?

Energie jako problém číslo jedna

Za poslední měsíce skokově zdražily všechny energie. Pokud tedy máte možnost na nich aspoň pár korun ušetřit, není na co čekat. Máte-li dům, je asi nejpopulárnějším řešením fotovoltaika na klíč. Díky využívání energie ze slunce můžete ročně uspořit skutečně velké částky a investice do pořízení panelů se vám vrátí rychleji než kdy dřív.

Nejsou to však jen fotovoltaické panely, které dovedou snížit úhrady za energie. Za velmi efektivní způsob vytápění se považují také infrapanely, které dovedou prostor velmi rychle zahřát a spotřebovávají minimum energie. Opět jde o investici, která se brzy vrátí, a bezpochyby je to skvělé řešení třeba pro místa, kde fotovoltaika nepřipadá v úvahu.

Zabraňte úniku tepla

Během zimy je také zcela zásadní minimalizovat tepelné ztráty. Pokud nemáte zateplený dům, nyní už to nestihnete, ale na příští zimu se dobře připravte a letos zvažte alespoň některá snadněji proveditelná opatření. Vyměnit můžete například ne příliš dobře těsnící vchodové dveře. Vyplatí se pořídit si nové a opravdu dobře těsnící – ušetříte za topení a také posílíte ochranu před případnými nezvanými návštěvníky.

Šetřete na dopravě

Skokový nárůst cen zaznamenaly také pohonné hmoty. Nejen z toho důvodu se vyplatí zvážit nákup auta. Pokud jej doposud nemáte, možná by bylo dobré nákup ještě odložit. Vždy je dobrým řešením autopůjčovna Brno, pokud víte, že bude auto potřeba, ale v ostatních případech se vyhnete zbytečným nákladům na udržování vozu, a platbám za pojištění.

Zdroj obrázku: Pixabay

Komentáře k článku