close
obrázek_2022-12-30_172223587

Zejména v malých interiérech budou skleněné prvky vaší šťastnou volbou, ze které se budete radovat ještě mnoho let. Nebojte se použít tento zdánlivě studený materiál a vsaďte na něj jako na hlavní prvek vaší domácnosti. Sklo můžete použít v dominantních prvcích i pro menší dekorace.

Skleněné doplňky nebo hlavní prvky ve vašem interiéru se hodí k jakémukoliv stylu. Ať už využijete oblíbený skandinávský styl, minimalismus nebo moderně pojatý interiér, v každém z těchto stylů skleněné materiály určitě využijete. Jedná se o prvek se zajímavým designem, který vám poslouží pro optické zvětšení interiéru i rozdělení různých částí místnosti.

Sklo jako hlavní zdroj světla

Se skleněnými prvky vnesete do vašeho interiéru velké množství světla, které může v určitých místech domova chybět. Můžete použít například skleněné dveře pro vpuštění světla z jiné místnosti. Takto se řeší většinou temné chodby, kde není možné použít skleněné vchodové dveře. Dobře poslouží dveře s kaleným sklem také v menších koupelnách, kde zachováte dostatek soukromí a vnesete více světla.

Spojením skleněných ploch se světelnými páskami vnesete do místnosti mnohem více světla, které se bude o sklo odrážet. Díky tomu bude váš interiér působit mnohem vzdušněji a s větší intenzitou.

Rozumné rozdělené místnosti

Potřebujete opticky rozdělit místnost a nechcete používat paravány, kusy nábytku nebo jiné stěny? Pak bude skleněná stěna tou pravou volbou. Obzvlášť sklo s různými dekorativními prvky bude krásnou ozdobou celé místnosti. Dispozičně skvěle vyřešíte sklem také zábradlí na schodišti. Místo typického zábradlí ze dřeva můžete použít skleněné z čirého nebo kaleného skla, dobře vypadá skleněné zábradlí v kombinaci s kovovou konstrukcí.

Kuchyňská linka se skleněnými prvky

Pokud chcete vaší kuchyni dodat nádech luxusu a moderního stylu, pak je sklo skvělou volbou. Zejména při použití skla na zádovou desku linky opticky zesvětlíte celou kuchyň. Nemusíte se bát ani údržby. Čištění takové desky není o nic složitější nebo náročnější než u samotných obkladů. Na trhu existuje mnoho druhů čističů, se kterými budete mít opět lesklou linku během pár minut a bez námahy.

Sklo v menším provedení

Nechcete se pouštět do větších skleněných ploch? Pak je využijte v menším měřítku. Konferenční stolky se skleněnou plochou budou skutečnou ozdobou vašeho obývacího pokoje. Nemusíte se bát ani brzkého odření desky stolku. Tyto materiály jsou z tvrzeného skla, které vydrží i větší zátěž.

Jídelní stůl se skleněnou deskou vypadá v interiéru moderně a svěže, obzvlášť se stříbrnými dekoracemi a doplňky uprostřed stolu. Desky stolu a konferenčního stolku doplňte ještě o skleněné poličky poblíž těchto prvků, budou se vzájemně doplňovat a působit tak celistvě na celou místnost.

Svislé skleněné prvky

Pokud využijete sklo jako výplň skříní nebo komody, bude celkový styl vypadat mnohem moderněji a vzdušně. Nechcete využívat sklo pro výplň komod, vitrín a skříní? Využijte sklo alespoň v případě akvária. Právě akvárium bývá prvním skleněným prvkem v domácnosti. Rybičky jsou skvělým a hravým doplňkem.

Na výběr je z mnoha možností

Zatímco do kuchyně je dobré zvolit například lakované sklo nebo skleněnou desku s grafikou, u větších ploch v obývacím pokoji bude lepší jednodušší volba. Zábradlí bude působit mnohem přirozeněji a zajímavěji v klasickém čirém provedení nebo s kaleným či zmatňujícím prvkem.

U dveří zvolte pískované, kalené nebo jinak matné sklo, zabráníte tak nepříjemným nárazům do čirého a vyleštěného skla. Navíc i dveří působí mnohem lépe a přináší pocit útulna.

Zdroj foto: www.freepik.com

Tags : domácnostdoplňkysklo

Komentáře k článku