close

Milujete domácí kutění a nedokážete si bez výroby některých zlepšováků představit život? Opravy různých věcí a zařízení domácnosti jsou u vás fakticky na denním pořádku? Ať už je vaše situace jakákoli, rozhodně se vyplatí mít komplexně vybavenou dílnu a kvalitní pracovní oblečení včetně ochranných pomůcek. Právě na ně se většinou bohužel zapomíná. Typickým příkladem jsou pracovní rukavice. Jen si vzpomeňte, kolikrát pracujete s holýma rukama? Zjistíte, že bohužel častokrát. Přitom pracovní rukavice nejsou nijak drahé. Vybrat je lze z mnoha druhů, a to především dle specifických pracovních činností.

Pracovní rukavice
Pracovní rukavice

Činnosti s lehkými a tupými předměty

Jestliže budete pracovat pouze s předměty, které jsou lehké a tupé, výborné jsou pracovní rukavice bez švů máčené v polyuretanu, nitrilu, latexu či PVC. Sehnat lze ale i bezešvé rukavice odolné vůči propíchnutí. Ochráněni budete před nečistotami, oděrem a také otěrem. Jde fakticky o základní pracovní pomůcky, jejichž využití rozhodně není zbytečné. Tyto pracovní rukavice by neměly chybět v žádné domácnosti.

Horké a ostré předměty mohou způsobit nepříjemná zranění

Určitě je třeba také zmínit pracovní činnosti spojené se zacházením s horkými nebo ostrými předměty. Takovéto pracovní rukavice musí nabídnout ochranu před popálením, prořezem i propíchnutím. Vynikající jsou především modely, jejichž součástí jsou polyamidová vlákna. Rukavice jsou maximálně pružné, lehké, ale z hlediska ochrany vynikající.

Nebezpečné toxické látky

Čelíte při pracích různým rizikům spjatým s chemickými látkami? Pak je třeba volit modely s ochranou před chemickými riziky. Volba konkrétních rukavic se musí odvíjet především od míry toxicity daných látek, s nimiž se pracuje.

Práce spojené s elektřinou

V takovémto případě je zapotřební volit modely schopné ochránit před potenciálním elektrickým výbojem. Budete-li si chtít vybrat jakékoli zmiňované rukavice, vyberte si z pestré nabídky na Safework.cz.

Zdroj obrázku:
Virrage Images / Shutterstock.com

Tags : pracovní rukavice
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response