close

Chcete si pořídit do své koupelny místo vany sprchový kout a přemýšlíte, jestli rovnou koupit sprchový box nebo si pořídit kout zděný? Jestli máte odpovídající prostor, je zděný sprchový kout je skvělá volba.

Zděné sprchové kouty se těší čím dál větší oblibě, zvlášť ty prostorné, kde si sprchu můžete krásně užít. Jak takový ideální sprchový kout může vypadat a jaké jsou jeho hlavní přednosti?

Když potřebujete bezbariérový přístup

Hlavní výhodou zděného sprchového koutu je beze sporu fakt, že nemá žádný rám a vaničku. Můžete dokonce zvolit úplně otevřený kout, bez dveří či závěsu. Jediné, co vás chrání od potopy v koupelně je dobře vyspádovaná podlaha směrem k odtoku nebo odtokové kanálky u vstupu do sprchového koutu či podél stěn. Bezbariérový přístup je vhodný nejen pro tělesně postižené, ale i pro seniory, jejichž pohyblivost už také má svá omezení.

Zděný kout můžete vybavit podle svého

Kromě toho, že si můžete do zděného koutu vybrat libovolný sprchový panel, například masážní, je ještě řada možností, jak si ho upravit podle svého. Například si do sprchového koutu zabudovat praktické sedátko, poličky na kosmetiku. Ty se hodí vždycky mít po ruce, zvlášť když v koupelně jinak není moc místa na koupelnový nábytek. Vestavěné poličky můžou být na  obou stranách stěny – uvnitř na sprchové gely a šampony, zvenku na ostatní věci, které v koupelně potřebujete.

Rychle suchá podlaha

Zděný sprchový kout je skvělý pro instalaci podlahového topení v koupelně. A díky topení v podlaze je po sprchování hned suchá, takže nehrozí vznik plísně. Jen nezapomeňte, že podlaha ve sprchovém koutě a ideálně v celé koupelně musí mít protiskluzovou úpravu. Jedním z vhodných povrchů je moderní a dost působivý kamenný koberec, jímž se dají potáhnout i stěny sprchového koutu. Vypadá to jednolitě a opravdu efektně.

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response