close

Industriální styl možná někomu může připadat strohý, chladný a neútulný, na druhou stranu dodává interiéru bohémskou atmosféru a silné charisma. Mnohem více si teneo styl oblíbili muži a není divu: plech, beton, neomítnuté stěny či dokonce obnažené potrubí – to je autentický prostor, kde se na nic nehraje a kam romantika zavítá jednou za hodně hodně dlouho.

Přesto se i industriálně zařízený byt dá zútulnit, když víte, jak na to. Získá tak vaši vlastní osobitost, aniž by utrpěla celková atmosféra prostoru. Někdy stačí jen vhodně zvolené doplňky, jindy jde o kombinaci dvou stylů, čím se interiér proteplí a je o poznání přívětivější. 

S čím kombinovat industriální styl

Jednoduše řečeno, industriální styl můžete kombinovat v podstatě se vším. Vycházejme z toho, že interiér zařízený industriálně není jen obrovský loft ze staré továrny, ale vlastně každý obytný prostor s typickými prvky pro tento styl. Barevnou strohost interiéru tak může rozbít například květinový vzor, aniž by byl výsledek chaotický. Také například růžová nebo žlutá barva může industriální interiér příjemně rozjasnit.

Beton a kovový nábytek můžete směle kombinovat s dalšími přírodními materiály, především se dřevem a kožešinami. Výsledek působí krásně hřejivě, zvlášť kožešinové předložky před postelí nebo před krbem vytvoří kouzelnou atmosféru i v jinak strohé místnosti.  A samozřejmě nezapomeňme na koženou sedací soupravu, ideálně s různými šrámy a stopami užívání. 

Kombinace stylů

K industriálnímu stylu se výborně hodí jakékoliv moderní zařízení. Moderní nábytek na pozadí neotřelého industriálního designu je čím dál víc oblíbenou kombinací. Chladný průmyslový styl můžete zjemnit různými starožitnými kusy: servírovacím stolkem, zajímavou starou stojací lampou a podobně. Prvky vintage dokážou chladnému interiéru dodat osobitou atmosféru.

Tags : industriální interiérIndustriální styl
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response