close

Pokud chcete mít doma uklizeno rychle a navíc myslíte trochu víc ekologicky, je pro vás úklid párou ta nejlepší volba. Pára díky své teplotě spolehlivě ničí všechny bakterie, úklid s ní je opravdu snadný a nepotřebujete k tomu žádné chemické prostředky. S některými parními mopy navíc díky jejich multifunkčnosti uklidíte téměř celou domácnost. 

Parní čištění je založené na kombinaci tlaku a vysoké teploty (kolem 100 °C). Díky nim přístroj vytváří z vody páru, která je hnaná vysokým tlakem tryskami a rozpouští všechny nečistoty. Mopem je pak už jen setřete.

Co umí parní mop

Pára díky své teplotě ničí bakterie, roztoče a plísně. Už jen kvůli tomu je velmi vhodná na úklid domácnosti zvlášť u alergiků, ale i tam, kde žijí malé děti. Co všechno ale dokáže vyčistit?

Běžný parní mop má různé nástavce, s nimiž může:

  • Vysokým tlakem z parní trysky uvolňovat nečistoty z těžko přístupných, drobných a skrytých míst, například spáry obkladů.
  • Speciálním okenním nástavcem myje a zároveň stírá okna a jiná skla.
  • S úspěchem likvidovat skvrny od jídla i rozlitých nápojů (nečistoty se rozpustí a vzlínají spolu s párou).
  • Odstraňovat led z vnitřku lednic a mrazáků.
  • Snadno vyčistit a odmastit sporák, troubu a další kuchyňské spotřebiče.
  • Mýt citlivých povrchů jako je teflon na pánvích apod.
  • Mýt různé typy podlah, včetně čištění koberce.
  • Odstraňuje zápach z čalounění a koberců.
  • Dokáže napařením oděvu nahradit žehlení, oděvy zbavuje nepříjemných pachů (např. cigaretového kouře).

Použití parního mopu je snadné

Parní čistič naplníme požadovaným objemem vody. Zapneme čistič a také vyvíjení páry. Vyčkáte několik minut, než se voda ohřeje a pára v nádrži dosáhne požadovaného tlaku. Potom můžete začít s čištěním za použití různých nástavců a kartáčků. Jestliže voda v nádobce dojde (a to se dá u delšího použití  předpokládat), musí se doplnit. Podle typu mopu můžete vodu buď doplnit kdykoli v průběhu práce, nebo musíte několik minut počkat, až klesne tlak, aby bylo otevření uzávěru bezpečné.

Tags : čištění parouparní mop
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response