close

Nejméně dvakrát do roka (před letní a před zimní sezónou) šatník uklízíme a přerovnáváme. Jenže obvykle během pár dnů ve skříni zase zavládne chaos, svetříky spadají z ramínek, ponožky se zachumlají do jedné velké změti. Dnes vám přinášíme pár tipů, jak si šatník přehledně organizovat a docílit toho, aby pořádek v něm vydržel.

1. Sjednoťte si ramínka

Mnohem úhledněji bude vypadat oblečení pověšené na ramíncích, pokud si koupíte ramínka stejné velikosti, materiálu i barvy. Z praktických důvodů jsou asi vhodnější ta dřevěná, ale záleží jen na vás která si do své skříně vyberete.

2. Aby oblečení nepadalo

Svetříky i topy ze směsných materiálů po ramíncích obvykle sklouznou na dno skříně. Když si je pak chcete obléknout, musíte je nejdříve vyžehlit, protože se pomačkají. Předejdete tomu obyčejnými gumičkami na vlasy, které omotáte kolem ramínka na obou koncích. Hladké oděvy přes gumičky nespadnou.

3. Patrová ramínka

Jestli nemáte šatní tyč dostatečně dlouhou na zavěšení všech oděvů, zkuste patrová ramínka. A nemusíte je pracně hledat na internetu a utrácet peníze, udělejte si je sami. Stačí očka, jimiž otevíráte nápoje v plechovkách a která nám často zůstávají v ruce, aniž by se povedlo plechovku otevřít. Tato očka navlékněte na ramínko a do něj zavěste další. Tak můžete přidávat další ramína, jak se vám zlíbí.

4. Kroužky na šály

Šátky a šály jsou další kousky garderóby, jež nedokážeme mít stále úhledně složené. Když si ale na na tyč zavěsíte kroužky na závěsy, šálky provléknete a je hotovo. Budou vždy přehledně po ruce.

5. Praktické organizéry do šuplíků

Ponožky, ale i kravaty nebo opasky v zásuvkách ukázníte, když použijete oddělovače. Ty vám rozdělí šuplík na úhledné chlívečky a do nich pak poskládáte, co potřebujete. Oddělovače běžně seženete v obchodech, můžete si je ale udělat z tvrdého kartonu, plastových pásů, nebo klidně z PET lahví.

Tags : jak zorganizovat šatníkpořádek ve skřínišatníkvychytávky do skříně
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response