close
advent-calendar-1236036_960_720

Adventní kalendáře jsou mezi dětmi všech věkových kategorií v obrovské oblibě. V posledních letech se navíc začal objevovat trend výroby vlastních adventních kalendářů, kterým můžete potěšit svoje ratolesti.

Výroba těchto kalendářů je obvykle levnější, než kdybyste si je zakoupili a v obchodě, a hlavně můžete dát naplno průchod své kreativitě. Fantazii se meze nekladou, takže je pouze na vás, jakým způsobem budou děti odpočítávat příchod Štědrého dne.

Ozdobné taštičky

Jedním z nejjednodušších vlastnoručně vyrobených adventních kalendářů jsou ozdobné taštičky. Na jejich výrobu budete potřebovat pouze kusy nepotřebné látky nebo balicího papíru, z nichž vytvoříte malé taštičky. Ty by ovšem měly být dostatečně velké, aby se do nich vešla odměna v podobě bonbónu nebo sušenky. Na jednotlivé sáčky napište čísla a pověste je na šňůru v dosahu dětí.

Adventní kalendáře – krabičky

Na velmi podobném principu funguje adventní kalendář z malých krabiček, které opět můžete jakýmkoliv způsobem dekorovat. Krabičky nemusíte shánět nikde po internetu, protože si bohatě vystačíte například s krabičkami od čaje. Pokud byste nechtěli ztrácet čas jejich dekorováním, můžete si krabičky koupit v papírnictví a jenom je nadepsat čísly symbolizujícími dny. Ani v tomto případě nezapomeňte na odměnu v podobě malé sladkosti.

Kalendář z vyřazeného plechu

K netradičnímu adventnímu kalendáři se nepochybně řadí vyřazený plech na pečení muffinů. Máte-li takových plechů víc, není nic jednoduššího, než je pověsit na stěnu a do jednotlivých chlívečků umístit jakoukoliv odměnu. Otvory následně přelepte ozdobným papírem, a opět nadepište čísly. Výhodou tohoto vlastnoručně vyrobeného adventního kalendáře je jeho životnost, protože jej bez větších problémů můžete použít i další roky.

Pokud chcete svým ratolestem zpestřit čekání na dárečky od Ježíška, pak se pusťte do výroby vlastního adventního kalendáře. Ten může mít prakticky jakoukoliv podobu, takže se nebojte být kreativní.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Tags : DIYvánoce

Komentáře k článku