close

Pro laboratorní nebo inženýrskou práci si můžete pořídit dva osciloskopy: analogový osciloskop a digitální osciloskop. Nejvýznamnějším rozdílem mezi nimi je typ displeje. Analogové osciloskopy používají k zobrazení signálu obrazovku s fosforovou vrstvou, zatímco digitální osciloskopy používají k zobrazení signálu matici LED. Existují i další rozdíly, ale tento příspěvek se zaměří na tyto dvě hlavní vlastnosti osciloskopů. Kopírovat HTML Kopírovat text

Co bych měl dělat? Možná si kladete otázku, zda je jeden osciloskop lepší než druhý – který je pro mě ten pravý? Zde je několik informací, které vám pomohou se rozhodnout!

Analogový osciloskop

Kdy bych měl použít analogový osciloskop? Starým dobrým osciloskopem nic nezkazíte. Analogové osciloskopy jsou průmyslovým standardem a najdete je na každém elektronickém pracovním stole ve školách, na univerzitách a v laboratořích po celém světě. Jsou to také velmi odolná zařízení, která se jen tak nerozbijí – což je skvělé, pokud máte nešikovné ruce jako já!

Digitální osciloskop

Na druhou stranu digitální osciloskopy nabízejí i některé výhody: bývají mnohem levnější než jejich analogové protějšky; vyžadují méně času na naučení se ovládání (i když se to liší model od modelu); mnohé z těchto osciloskopů poskytují pokročilé spouštěcí funkce, jako je měření šířky impulsu, logická analýza atd.

Digitální osciloskop vs. analogový osciloskop

Analogový osciloskop byste měli používat, když : Potřebujete zobrazit pomalu se měnící průběhy (např. nízkofrekvenční signály) s vysokou přesností; Signál, který sledujete, je velmi slabý nebo zašuměný, takže přidaný šum z digitální konverze nebude pro vaši aplikaci významný; Váš rozpočet nedovoluje dražší zařízení

Na druhou stranu byste měli použít digitální osciloskop, pokud: Nemáte žádné zkušenosti s prací s osciloskopy – ovládání těchto přístrojů je mnohem jednodušší než u jejich analogových protějšků; Nejlepší poměr cena/výkon oproti všem specifikacím v každém okamžiku! Je jednodušší.

Zdroj náhledového obrázku: whitepress

Komentáře k článku