close
Kuchyně

Kuchyně aneb organizace poliček a skříní. Jak na to?

dining-1809845_960_720

Dobře organizované odkládací prostory jsou snem každé hospodyňky. Navíc jsou naprosto zásadním prvkem ovlivňujícím chod celé kuchyně a její vzhled. Budete-li mít totiž v kuchyni poházené hrnce nebo suroviny, nebudou si o vás přátelé myslet nic dobrého.

Přitom by stačilo využít několik osvědčených tipů, díky nimž zlepšíte uspořádanost odkládacích prostor. I v té nejmenší kuchyni tak dokážete uklidit a všechno zorganizovat tak, aby místnost působila čistě, a navíc jste v ní mohli pohodlně fungovat.

Využívejte rohové skříně

Máte-li problém s nedostatkem odkládacích prostor v kuchyni, pak byste měli zapřemýšlet nad pořízením rohových poliček nebo skříní. Potíž je ovšem s tím, že rohy místnosti jsou vždy špatně přístupné, a proto je třeba pořídit speciální nábytek určený do takového prostoru.

Jedno z nejlepších řešení nabízí výklopná skříň otáčející se kolem své podélné osy. Ta může být vysoká stejně jako zbytek kuchyňské linky, a přitom nabízí perfektní prostor jak k uložení nádobí, tak trvanlivých surovin.

Nepotřebné věci skladujte níž

Určitě se ve vaší kuchyni nachází relativně velké množství věcí, které tak často nepoužíváte. Tyto předměty byste tedy měli skladovat v nejnižších poličkách a skříňkách, protože je nesmyslné, aby zabíraly místo ve snadno přístupných odkládacích prostorech. Naopak často používané nádobí a spotřebiče by měly být dostupné prakticky ihned, abyste se při práci v kuchyni zbytečně nezdržovali.

Čisticí prostředky pověste na tyčku

Všechny hospodyňky se určitě shodnou na tom, že jedním z nejsložitějších předmětů na skladování jsou čisticí prostředky. Většinou mají neforemný tvar, který se špatně uskladňuje. Ideální řešení přitom nabízí jednoduchá tyčka vestavěná do vaší skříně. Na ni pak lze zavěsit veškeré rozprašovače a podobné čisticí prostředky. Tímto jednoduchým trikem ušetříte spoustu prostoru, jenž můžete využít například pro skladování hrníčků nebo talířů.

Máte-li v kuchyni problémy s organizací odkládacích prostor. Pak zkuste využít některý z těchto tipů. Není na nich nic složitého, a přitom dokonale fungují.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Tags : domácnostorganizace

Autor Michaela

Komentáře k článku